• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Smartfon Xiaomi Mi 9T - jaka będzie najlepsza ładowarka?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
137 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2022 w Urządzenia mobilne przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Witam.

Od dwóch lat używam w smartfonie Xiaomi Mi 9T ładowarki Green Cell USB Quick Charge 3.0 18W + kabla Green Cell RAY LED 2m USB - USB typu C. Od ponad pół roku niestety pojawia się taki problem, że raz jest szybkie ładowanie (tak powinno być), a następnym razem powolne ładowanie. Moja aktualna ładowarka ma 18W (raczej z niepewnym kablem) i szybkie ładowanie trwa max 70 minut (20%-100%), natomiast powolne ładowanie trwa ponad 200 minut (20%-100%). Prawdopodobnie powolne ładowanie spowodowane jest tym, że mam uszkodzony ten kabel od ładowania. Podłączałem ten kabel od gniazda laptopa (USB) do gniazda smartfona Xiaomi Mi 9T (USB typu C) i laptop miał problem z wykryciem tego smartfona. Laptop tylko czasami wykrywał tego smartfona.

Mam na oku taką ładowarkę do kupienia:

https://allegro.pl/oferta/vention-ladowarka-usb-c-30w-qc4-0-pd3-0-scp-apple-12177012502

Ta ładowarka sieciowa ma technologie Quick Charge 4.0 o mocy 30W - firmy Vention. Dla przypomnienia ta moja aktualna ładowarka ma technologie Quick Charge 3.0 o mocy 18W.

Mam także na oku kabel do kompletu:

https://allegro.pl/oferta/vention-2x-usb-type-c-pd100w-20v-5a-qc4-0-fcp-1-5m-10182242728

Wyczytałem gdzieś na necie, że Xiaomi Mi 9 był sprzedawany z ładowarką o mocy 18W i obsługuje szybkie ładowanie 27W (obsługując technologie QC4+). Nie mam pewności jaką maksymalną moc i technologie typu QC - obsługuje mój Xiaomi Mi 9T przy szybkim ładowaniu.

Sprzedawca na allegro napisał mi, że QC4 a QC4+ to zupełnie inne technologie ładowania. To nie jest tylko kwestia mocy ładowarki. Chipset w ładowarce Vention nie obsłuży QC4+ a jedynie QC4.

Mam 2 pytania:

1. Czy ta ładowarka sieciowa firmy Vention o mocy 30W (z allegro) naładuje mi baterie szybciej niż w godzinę (20%-100%)?

2. Czy faktycznie ta ładowarka Vention (z allegro) szybko naładuje mi baterię w Xiaomi Mi 9T czy raczej odradzacie mi jej kupno ze względu na brak kompatybilności Mi 9T z tą ładowarką Vention?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 625 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 259 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2020 w Urządzenia mobilne przez asdsad Początkujący (420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 389 wizyt

92,575 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...