• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zablokowany pendrive

Object Storage Arubacloud
0 głosów
503 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)

Dobry wieczór. Z moim pendrivem stało się coś dziwnego. Kiedy chcę wejść w pena, pokazuje mi się to:

Jak klikam kontynuuj to:

Format nie pomógł.

komentarz 6 grudnia 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,400 p.)
1. Przejdź do karty zabezpieczeń i zobacz co tam jest wpisane.

2. Po podłączeniu pena przejdź do zarządzania dyskami i obejrzyj napęd.

3. Spróbuj uzyskać dostęp w trybie awaryjnym.

4. Podłącz innego pena.

5. Podłącz dwa peny i zobacz do którego jest dostęp.

itd.
komentarz 10 grudnia 2021 przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)
1. No właśnie nie ma tej karty zabezpieczeń, ale na dysku twardym mojego kompa jest.
2. Mam tylko jedną partycję, i jak kliknę na nią prawym przyciskiem myszy to mam tylko Pomoc.
4. Podłączyłem.
5. Do innego pena jest dostęp.
komentarz 10 grudnia 2021 przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)
przywrócone 11 grudnia 2021 przez defałlt juzer
3. Też nie działa i w cmd w trybie awaryjnym i zwykłym też nie działa.

I jeszcze zauważyłem, że blokuje mi pena, kiedy próbuję zainstalować Tailsa, tak, jak jest w instrukcji, czyi programem balenaEtcher. Potem pena nie widać w eksploratorze plików, bo partka jest ukryta i właśnie, kiedy ją odkryję w EaseUS Partition Master, to widać ją, ale pokazuje to, co wysłałem, kiedy zadawałem pytanie. Pisałem, że format nie pomógł, ale potem, jak podłączyłem pena to widać było, co jest w środku, ale już po formacie.

PS. Przepraszam, że tak późno, ale nie miałem czasu.
komentarz 11 grudnia 2021 przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)
I jeszcze jedno. Może pk formacie pen działa, ale mi chodzi o to, żebym miał do niego dostęp po wgraniu Tailsa.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2021 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)

W Linux pomoże instrukcja DD, a jak nie chcesz odpalać Linuxa, to są aplikacje narzędziowe do rozwiązywania problemów z pendrive-ami.

W Winzgrozie zajrzyj też do: Start menu > Disk management > Create and format hard disk partitions > Removable disk i tam możesz usunąć partycję, założyć nową i sformatować.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 3,062 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2015 w Offtop przez Rayden Użytkownik (610 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 252 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,148 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez Czarus Obywatel (1,310 p.)

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...