• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pendrive - Dysk jest zabezpieczony przed zapisem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,037 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2015 w Offtop przez Rayden Użytkownik (610 p.)
Witam,

Próbowałem nagrać sobie jakiś serial na pendrive'a i gdy okazało się, że było za mało miejsca chciałem go usunąć i już nie mogłem. Próbowałem sfromatować pendrive'a, ale się nie da, bo wyskakuje komunikat: "Dysk jest zabezpieczony przed zapisem". Próbowałem już zmienić litery dysku (nie udało się), usunąć blokadę przez rejestr oraz naprawić za pomocą diskapart. Wszystko zawiodło. Oczywiście próbowałem także wszystkich metod formatowania (FAT32), exFat i nic. Wszystkie opcje są zablokowane.

Czy ktoś wie jak to naprawić ?? Może jest jakiś program do tego.

Z góry dziękuję ^^

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
komentarz 21 lipca 2015 przez Rayden Użytkownik (610 p.)
Własnie mówiłem o tych trzech krokach. Zrobiłem je i żaden nie pomógł :/
komentarz 21 lipca 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
To w takiej sytuacji stick nie nadaje się do niczego. Niestety często tak bywa :/
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Czy na innym komputerze nie ma problemu?
komentarz 21 lipca 2015 przez Rayden Użytkownik (610 p.)
Jest to samo. Jakby mój pendrive był tylko do odczytu ??? Ja nawet takiej opcji nie ustawiałem, więc nie wiem, jak to się stało.
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)

Ej, a może masz włączoną blokadę?

komentarz 21 lipca 2015 przez Rayden Użytkownik (610 p.)
Nie, nie mam nawet żadnej blokady
0 głosów
odpowiedź 18 września 2015 przez Kaleron Bywalec (2,840 p.)
Sprawdź VID i PID, a potem spróbuj poszukać tu:

http://flashboot.ru/files/

odpowiedniego programu. Wcześniej zgraj sobie ważne dane, bo zarówno w przypadku powodzenia operacji, jak i z dużym prawdopodobieństwem w razie niepowodzenia dane Ci przepadną.
0 głosów
odpowiedź 18 września 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Od pewnego czasu mam problem z moim pendrive. Po tym jak został podłączony do telewizora lub windows 10 i zostały wrzucone na niego zdjęcia nie mogę na niego nic zapisać. Nie ma zewnętrznej  blokady przed zapisem (PNY 3.0 FD). Nie mogę zmienić mu uprawnień z poziomu użytkownika root. typ systemów plików to msdos. Mam na nim ful danych wszystkie mogę z niego skopiować.
komentarz 27 czerwca 2018 przez asustrack Nowicjusz (100 p.)

ja miałem identyczną sytuacje.. odłączając mojego kingstona od telewizora, bez uwczesnego odłączenia go systemowo.. :( .
na szczęście znalazłem rozwiązanie na stronie hackwars tam masz napisane jak spróbować naprawić ten błąd: dysk zabezpieczony przed zapisem - naprawa

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,188 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 491 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 137 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...