• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekt- od czego zacząć

Object Storage Arubacloud
0 głosów
389 wizyt
pytanie zadane 1 października 2021 w Java przez Programmingc100 Bywalec (2,620 p.)
Cześć wszystkim,

Planuje zrobić własny projekt w Javie używając Spring Boot, Hibernate z Frontendem itp. Bedzie to coś na wzór czatu internetowego. Od czego zacząć taki projekt? Od projektowania? Słyszałem o etapach tworzenia oprogramowania - projektowania, kodowanie i testowanie. Ale nie wiem jak stworzyć taką architekturę. Na razie mam tylko 10 klas w UML i próbuję napisać związki między nimi :) dzięki za pomoc !

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 października 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Myślę że powinieneś zacząć od prostego rozplanowania, czyli np.

Podziel sobie całość na komponenty (zarówno frontend jak i backend)

Jeżeli ma być baza też ją zaprojektuj

Następnie zobacz co będziesz kodować jako pierwsze, drugie etc.

Potem stwórz jakieś,3-4 designy dla komponentów frontendowych od których zaczniesz

Potem już się droga lekko rozszerza

Albo idziemy w TDD czyli przygotowywujemy testy i dopiero potem pod nie piszemy kod

Lub

Najpierw przygotowywujemy kod a na koniec testy

A dalej to robisz co chcesz z kodem
1
komentarz 1 października 2021 przez Programmingc100 Bywalec (2,620 p.)
A co z designem backendu ?

Raczej najpierw kod a na koniec testy.
1
komentarz 1 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
zacznij najpierw od nauki frameworka i javy, potem za rzeczy związane z UI i warstwą wizualną
komentarz 1 października 2021 przez Programmingc100 Bywalec (2,620 p.)
No javy i springa zacząłem się uczyć od niedawna. Tylko zastanawia mnie właśnie jak wygląda faza projektowania czyli ta przed implementacją. Widziałem takie diagramy UML ale to pewnie zależy też od aplikacji/systemu.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 447 wizyt
pytanie zadane 27 września 2022 w Java przez dacjan Nowicjusz (120 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 417 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2023 w PHP przez Kasaewa Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 247 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...