• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wirus-Trojan

Object Storage Arubacloud
0 głosów
608 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez Igorzeerk Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 4 czerwca 2021 przez Igorzeerk
Dzień dobry mam pytanie dotyczące pliku z wirusem trojan,mianowicie chodzi o pobrany program z wirusem (trojan) skoro miałem na komputerze owy program z wirusem to czy skoro go nie otwarłem i jak najszybciej go usunełem to czy mój komputer jest w pełni bezpieczny?.Program z wirusem (trojan) przeskanowany za pomocą strony Virus Total wykrył trojana a komputer i przeglądarka chrome nie wykryła niebezpieczeństwa po pobraniu programu na komputer.A i jeszcze jedno komputer po usunięciu pliku został w pełni przeskanowany przez aplikacje windows defender który nie wykrył żadnego niebezpieczeństwa.
komentarz zamknięcia: Pytanie zostało rozwiązane

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
https://www.netia.pl/pl/blog/co-to-jest-trojan-jak-dziala-ten-wirus
Bez uruchomienia programu - pliku mało prawdopodobne, jesli uruchomiłeś go raz, a mimo to nie było działania- to niestety już wtedy mógł się wykonać i namieszać w przeciwnym wypadku nie.

Takie wirusy to "programy" wykonywalne, więc aby zestaw funkcji z nich był wykonany musi być czynnik zapalny, myślę że to na tyle prymitywny rodzaj wirusa, że wymaga odpalenia. Niemniej jednak pisząc prymitywny nie mam na myśli szkód a tylko mechanizm rozpoczęcia działania, bo kwestia tego co może wyrządzić zależy od tego jak został zdefiniowany i do jakich celów głównie
komentarz 4 czerwca 2021 przez Igorzeerk Nowicjusz (120 p.)
Nie,nie uruchomiłem programu ani razu odrazu po instalacji programu tak jak napisałem przeskanowałem go stroną virus total który wykryła trojana i po tym incydencie odrazu usunełem złośliwe oprogramowanie.
komentarz 4 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)

po instalacji programu

to uruchomiłeś. .. instalator jest wirusem.  Plik który pobrałeś wystarczy że uruchomisz i to juz jest infekcja, nie jestem wstanie Ci teraz powiedzieć czy PC jest bezpieczny bo tak naprawdę trudno jest to określić z jakim trojanem masz doczynienia 

1
komentarz 4 czerwca 2021 przez Igorzeerk Nowicjusz (120 p.)

@Wiciorny, w takim razie dziękuję miłego dnia

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 348 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez karotoja Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 711 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,196 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez Maxxxii Obywatel (1,260 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...