• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie pliki umieszczać w repozytorium?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
472 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2021 w Java przez janyczek Początkujący (360 p.)

Siemanko

Mam do was pytanie o treści: jakie pliki z projektu wrzucać na githuba? W sensie co powinienem wrzucić, a czego nie powinienem. Chodzi mi np. o plik application.properties przy pracy ze sping data, bo mam tam dane do logowania ze swoja baza danych, ale z kolei ktoś kto ściągnie moje repo i nie ogarnie, że musi tam dodać taki plik, nie odpali programu.

I druga część pytania jak pakować gotowe projekty, i czy wgl to jakoś robić (mam na myśli zarówno desktopowe aplikacje jak i webowe)?

Proszę odpowiedzcie bo nie mogę znaleźć odpowiedzi na te pytania w necie bo wszędzie wyświetlają się poradniki z gita

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 26 maja 2021 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
wybrane 27 maja 2021 przez janyczek
 
Najlepsza

wszystkie pliki powinny znaleźć się w repo, ale nie te, które zawierają dane, które zawierają dane specyficzne dla danego środowiska :P jeśli w pliku jest klucz do aws s3, login i hasło do bazy danych lub coś co zrobi z użytkowników dobro narodowe to, ten plik nie powinien być brany pod uwagę w "projekcie githuba" czyli go nie commituj :P

Wszelkie dane które, powinien znać tylko, administrator pozostawiasz administratorowi, czyli tego nie udostępniasz

To co udostępniasz w repo, jest dla Ciebie i innych jest publiczne :P

2
komentarz 26 maja 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)
Takie różne, specyficzne dla danego środowiska pliki z np. adresami sieciowymi w twoim LAN, pełnymi ścieżkami plików, wymienionymi już loginami i hasłami, możesz wrzucić (po zastąpieniu oryginalnych danych takimi "przykładowymi") do repozytorium pod nieco znienioną nazwą (.example na przykład). Każdy kto sobie ściągnie będzie musiał ten plik skopiować pod właściwą nazwą i dopasować pod siebie. Instrukcję jak to zrobić możesz wrzucić do readme.txt. Plik roboczy możesz nawet zabezpieczyć przed dodaniem przy pomocy .gitignore, czy jak to się nazywa.
1
komentarz 26 maja 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)

@Tnifey, pliki pakietowe, frameworki, moduły, zalezności to nie powinno być w repo przy okazji  mam namysli dodatkow importy. 

1
komentarz 26 maja 2021 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)

@Wiciorny no tak, kompletnie nie wziąłem pod uwagę tego, że ktoś może wrzucić całe swoje środowisko uruchomieniowe do repo :P 

komentarz 26 maja 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
node_modules często widnieje, to samo tagety folder, pliki class, kompilacyjne, wynikowe ...

także jak ktoś szczególnie robi w JavaEE i odpala tomcata- to nawet pakowane jarki się znajdują to też trzeba miec na uwadzę.
komentarz 27 maja 2021 przez janyczek Początkujący (360 p.)

To moglibyście powiedzieć co poprawić w tym repo?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 741 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 533 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2021 w Inne języki przez mat19 Obywatel (1,580 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 230 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2021 w HTML i CSS przez FilOON Użytkownik (680 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...