• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Ubuntu 20.04 problem z dpkg oraz dash

Object Storage Arubacloud
0 głosów
439 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2021 w Systemy operacyjne, programy przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
zamknięte 20 maja 2021 przez janzw4

Hej, próbuje zainstalować nordvpn na ubuntu 20.04 LTS ale podczas próby instalacji wyświetla mi się coś takiego

Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
The following NEW packages will be installed
  nordvpn
0 to upgrade, 1 to newly install, 0 to remove and 71 not to upgrade.
6 not fully installed or removed.
Need to get 0 B/13,8 MB of archives.
After this operation, 42,6 MB of additional disk space will be used.
debconf: DbDriver "config": /var/cache/debconf/config.dat is locked by another process: Resource temporarily unavailable
Setting up dash (0.5.10.2-6) ...
debconf: DbDriver "config": /var/cache/debconf/config.dat is locked by another process: Resource temporarily unavailable
dpkg: error processing package dash (--configure):
 installed dash package post-installation script subprocess returned error exit status 1
Errors were encountered while processing:
 dash
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (

Z tego co się dowiedziałem to jest to jakiś problem z dpkg i ogólnie przez niego nie mogę używać apt, poszukałem też trochę i popróbowalem różnych metod ale nic nie działa, z tego co widzę to problem jest z dashem i tu moje pytanie, czy dash to jest coś ważnego i czy mogę to usunąć ? A i czy znacie jakieś inne metody oprócz tych z rekonfigurowaniem dpkg i sudo apt --fix czy coś takiego ? to drugie to w ogóle nie chce zadziałać bo wyświetla się ten sam błąd jak przy wszystkich innych komendach z apt w sobie

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany
komentarz 17 maja 2021 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
A próbowałeś z aktualizacja linuxa ?
komentarz 17 maja 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
Tak, sudo apt update, sudo apt-get update, sudo apt upgrade, sudo apt-get upgrade, nic nie pomogło

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 17 maja 2021 przez niezalogowany
wybrane 17 maja 2021 przez janzw4
 
Najlepsza

https://askubuntu.com/

Tutaj poszukaj , powinieneś znaleźć odpowiedzwink

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 263 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 580 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 438 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...