• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Ubuntu 20.04 problem z otwieraniem aplikacji oraz pythonem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
247 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2021 w Systemy operacyjne, programy przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
zamknięte 20 maja 2021 przez janzw4
Hej, usuwałem wersję pythona 3.8 bo nie była mi ona potrzebna ale okazało się że działa na niej terminal, tak więc doinstalowałem ją i zaczął działać, niestety ale nadal wyświetla mi się takie czerwone kółko z wykrzyknikiem obok wifi dźwieku itp., do tego nie otwierają mi się takie aplikacje jak discord, sublime text, czy nawet gnome-tweaks, wie ktos może jak to naprawić ? I już z 4 godzinę się dzisiaj męcze z tym linuxem bo rano naprawiałem błąd z dpkg, a teraz jeszcze to więc wie ktoś może jak zrestartować system do ustawień fabrycznych bo i tak już nawalone było tych pythonów a wole mieć wszystko ładnie poukładane, jest na to jakaś komenda ?
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany
komentarz 18 maja 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

(...) więc wiesz może jak to naprawić albo czy da się zrobić reinstall ubuntu korzystając z ubuntu ?

Jeśli problemy dotyczą środowiska graficznego, to może zreinstaluj Gnome'a. Coś w stylu sudo apt install --reinstall ubuntu-desktop

komentarz 18 maja 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)

@adrian17,

"domyślna wersja Pythona" na Ubuntu 20 to 3.8. To że nie masz w konsoli `python` albo że `python` odpala Ci Pythona 2.7, jest poprawne - bo oficjalnie programem do odpalania Pythona 3 jest `python3`. Nie próbuj ręcznie podmieniać /usr/bin/python na Pythona 3.

Dzięki, poustawiałem wszystko według tego jak napisałeś i po restarcie systemu przestał się wyświetlać ten błąd, ale nadal większość aplikacji nie działa :/

komentarz 18 maja 2021 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Nie pisałem żeby cokolwiek konkretnego "ustawiać", tylko na początek po prostu używać `python3` i tyle. Co takiego zrobiłeś?

ale nadal większość aplikacji nie działa :/

Patrz co j23 napisał.

Jak nie zadziała, to podtrzymuję to co napisałem na początku - zrób reinstalla, bo jak sobie kilkaset paczek usunąłeś i nie możesz nawet znaleźć jakich, to raczej samemu tego nie ogarniesz...

komentarz 18 maja 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)

Nie pisałem żeby cokolwiek konkretnego "ustawiać", tylko na początek po prostu używać `python3` i tyle. Co takiego zrobiłeś?

W sensie napisałeś coś takiego  

"domyślna wersja Pythona" na Ubuntu 20 to 3.8. To że nie masz w konsoli `python` albo że `python` odpala Ci Pythona 2.7, jest poprawne - bo oficjalnie programem do odpalania Pythona 3 jest `python3`.

I ja ustawiłem wszystko według tego, czyli ustawiłem domyślną wersje pythona jako 3.8 i przywróciłem że podczas wpisywania "python" wyświetla się wersja 2.7

 

komentarz 18 maja 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)

Dobra dziękuję wszystkim za pomoc, już wszystko działa <3

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 433 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 570 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 438 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...