• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Ubuntu 18.04 czy 20.04

Object Storage Arubacloud
0 głosów
437 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
zamknięte 25 kwietnia 2021 przez janzw4

Hej, zauważyłem że mam możliwość zaktualizowania mojego systemu do wersji 20.04, obecnie posiadam  18.04 LTS i nie wiem czy taka zmiana mi się opłaca, czy mógłby ktoś napisać za i przeciw przejścia na nowszą wersję ? smiley

komentarz zamknięcia: Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) Ogólnie to się nie za bardzo przydały bo nie miałem kiedy na nie spojrzeć bo 5h męczyłem się w konsolowej wersji linuxa bo cały system mi się zrombał XD Ale już wszyskto naprawione i działa :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 kwietnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
wybrane 25 kwietnia 2021 przez janzw4
 
Najlepsza
Poczytaj co prowadza i czy tobie się to opłaca
https://computingforgeeks.com/ubuntu-20-04-vs-ubuntu-18-04-comparison-table/
Masz tu wykaz tabele i porównanie, na tej podstawie zdecyduj, zawsze masz możliwość cofnięcia i powrotu na strarszą wersje
0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2021 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Moje doświadczenie dotyczy Lubuntu. Na kilkunastoletnim komputerze wersje 64-bitowe dowolnej dystrybucji nie dawały rady. Miałem spore lagi. Poprawę odczułem na systemie 32-bitowym, konkretnie wybrałem Lubuntu. Oczywiście system na bieżąco aktualizuję. Przeskoczyłbym chętnie z 18.04 na 20.04, ale problem w tym, że od wersji 20.04 porzucono wsparcie 32-bitowych systemów. To tak odnośnie tego pytania:

czy mógłby ktoś napisać za i przeciw przejścia na nowszą wersję ?

0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2021 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Odpowiedź jest bardzo prosta. W jakim celu? :) Jeśli nie ma powodu, nie zmieniaj.

Powody mogą być bardzo rozmaite. Być może potrzebujesz nowszego kernela, może masz konieczność uruchomienia oprogramowania komercyjnego które jest wspierane od 20.04, może chcesz mieć nowsze narzędzia... Jeśli żadne z tych (lub innych), nie zmieniaj systemu.
–3 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2021 przez XAZO Początkujący (420 p.)
18.04LTS ci wystarczy nowa ubuntu 20.04 poprawia tylko zabezpieczenia.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 247 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 433 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 570 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...