• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy można połączyć hosting z np. linuxpl.com. z domeną z linux.pl?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
933 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w Offtop przez ignacjusz Bywalec (2,390 p.)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 sierpnia 2015 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
wybrane 27 sierpnia 2015 przez ignacjusz
 
Najlepsza
Można, musiałbyś skonfigurować adresy DNS domeny w linux.pl na te z linuxpl.com

Według mnie wygodniejszym rozwiązaniem byłby transfer domeny, aby mieć domenę i hosting w ramach jednego konta.

Wystarczy poprosić w linux.pl o AUTHINFO dla domeny którą chcesz przenieść, a następnie w Linuxpl.com zgłosić transfer domeny i podać im kod (AUTHINFO) który otrzymałeś od linux.pl. Drogą mailową otrzymasz link potwierdzający transfer. Nie wiem jak ta procedura wygląda w firmach o których mowa, ale z doświadczenia wiem, że w niektórych firmach hostingowych wymagany jest pisemny wniosek o wydanie takiego kodu. Musisz go wydrukować, podpisać się, zeskanować i odesłać im na maila.

W sprawie transferu domeny skontaktuj się z działem obsługi klienta.

Pozdrawiam, Jimmy Tulipan Tudeski
komentarz 27 sierpnia 2015 przez ignacjusz Bywalec (2,390 p.)
Dzięki., bo chodzi mi o to że na linuxpl.com jest tańszy hosting, a na linux.pl jest tańsza domena i jej odnowienie
komentarz 28 sierpnia 2015 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)

Ziom, ceny podane na linux.pl to ceny NETTO dolicz podatek i wychodzi, że tam domena jest droższa! Ja osobiście polecałbym Ci hosting netdc.pl -> wg. mnie najlepsza oferta na rynku, szybkie serwery, obsługa klienta na najwyższym poziomie. o 1 w nocy napisałem im wiadomość z zapytaniem, liczyłem że rano dostane odpowiedź, a  mail od nich przyszedł o 1:05 hehe.

Linux.pl

Domena 107 zł brutto (rejestracja + odnowienie)

Hosting 61 zł brutto/rok

4GB miejsca

240GB transfer/rok

5 baz danych

TOTAL: 168 zł brutto

linuxpl.com

Domena 92 zł brutto (rejestracja + odnowienie)

Hosting 49 zł brutto/rok

2GB miejsca

600GB transfer/rok

bez limitu baz danych

TOTAL: 141 zł brutto

netdc.pl

Domena 96 zł brutto (rejestracja + odnowienie)

Hosting 77 zł brutto/rok

30GB miejsca

2400GB transfer/rok

bez limitu baz danych

własne php.ini

TOTAL: 173 zł brutto

sprawdź sobie ofertę i opinie na temat hostingów na http://www.webhostingtalk.pl/ranking

Pozdrawiam, Jimmy Tulipan 

 

 

komentarz 28 sierpnia 2015 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
Generalnie, powiem Ci, że korzystałem z kilku firm hostingowych i co roku przenosiłem całą swoją infastrukturę i wszystkie domeny do nowych firm. Zawsze byly jakies problemy. Albo skrypt był wymagający i trzebabyło sie prosić administratora, żeby zwiekszył jakieś limity, czy coś tam w konfiguracji serwera zmienił, co wiązało się z pisaniem maili i telefonami. Albo były jakieś ukryte płatne usługi ( np: dodatkowe bazy danych w ovh.pl ), albo jakieś pokręcone procedury w przypadku transferu domen/ cesji domeny. Pozatym wiele firm hostingowych ma przestarzałą infrastrukturę, co powoduje wolne ładowanie się strony www. Po kilku latach bujania się od firmy do firmy trafiłem na netdc.pl i zostane u nich na stałe, póki co wszystko gra jak należy. Innowacyjna firma, która jest na rynku dopiero kilka lat. Ludzie którzy ja prowadzą znaja się na rzeczy.

Jeśli zamierzasz dłużej poistnieć w sieci, nie powinieneś oszczędzać na hostingu i dobrze się zastanowić którą firmę wybrać do współpracy.

Pozdrawiam, Jimmy Tulipan Tudeski
komentarz 29 sierpnia 2015 przez ignacjusz Bywalec (2,390 p.)
Mi wystarczy jakieś 2 GB

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,219 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,400 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 2,570 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2018 w Offtop przez Jan Machelski Nowicjusz (200 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,655 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...