• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hosting i domena w Nazwa.pl

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,559 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2018 w Offtop przez Jan Machelski Nowicjusz (200 p.)

Zbyt piękne aby możliwe?

"Nazwa.pl" słynie z ogromnych promocji i jeszcze ogromniejszych cen za przedłużenia. Jeśli jednak potrzebuję hostingu i domeny tylko na jeden rok - mogę później z tego przedłużenia zrezygnować?

Teoretycznie za jeden rok hostingu Serwer Active Cloud Biznes i jedną domenę .pl powinienem zapłacić 7,23 zł (???). Gdzie są ukryte koszty i jak to w końcu jest z tym przedłużeniem?

Czy ktoś może miał wykupiony hosting w tej firmie i mógłby doradzić?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 lipca 2018 przez betman Bywalec (2,630 p.)
Tak, możesz po roku zrezygnować bez żadnych zobowiązań. Ale licz się z tym jak będziesz chciał przedłużyć usługi/usługę na kolejny rok to koszta będę o WIELE większe.
+2 głosów
odpowiedź 25 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Moim zdaniem bez sensu jest podchodzić do tematu hostingu tylko przez pryzmat ceny. Lepiej zapłacić więcej, nawet o te 100 zł ale mieć np. chociażby dobre wsparcie w razie problemów czy po prostu łatwą możliwość rozbudowy usług, włączania dodatkowych  itp. Tego takie najtańsze hostingi często nie oferują.

Ja współpracuję teraz z dwoma firmami (linuxpl i mydevil) i w cenie 200zł zmieścisz się z na prawdę ładnym serwerkiem, no może z linuxpl jest nieco drożej jeśli chcemy np. node czy coś więcej pokombinować z git itp. ale to już są rzeczy dodatkowe. W obu firmach jest natomiast bardzo fajne i dobre merytorycznie wsparcie, ale za to trzeba zapłacić.

Na pewno odradzam takie szukanie "po taniości" za 5zł i potem po roku co... zmieniać na inny i tak wciąż latać aplikacjami między serwerami? Uwierz mi, że z czasem da Ci to więcej problemów niż korzyści, a jeśli robisz jakąś apkę komercyjnie dla klienta to najlepiej po prostu powiedz mu wprost, że wymagasz tego i tego od hostingu i polecasz firmę X, Y lub Z w cenie np. 200-400zł/rocznie i koniec, niech se wybierze i sam opłaca co roku, no chyba, że chcesz się w to też bawić ale to dobre tylko gdybyś robił na prawdę dużo apek, przy pojedynczych lepiej moim zdaniem zostawić już to klientowi niech co roku dostaje fakturkę i sam płaci.

Nie wierz w takie promocje, prawie zawsze mają jakieś "ale"... :)
komentarz 25 lipca 2018 przez Jan Machelski Nowicjusz (200 p.)

Dzięki za poradę, ale ja mam 14 lat, dopiero uczę się HTML CSS i JS. Chcę wrzucić na neta jedną próbną stronkę, żeby się w ogóle dowiedzieć "na własnej skórze" jak to się robi.smiley

komentarz 25 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a to chyba że tak :)

To powiem inaczej, jeśli potrzeujesz back-end, np. php to oki, popatrz na jakieś tanie hostingi, ale jeśli to tylko front, html/css/js to poczytaj o github i github pages, czyli możliwości w pełni darmowego hostingowania stron i do tego z podglądem w jej kod.
komentarz 25 lipca 2018 przez Jan Machelski Nowicjusz (200 p.)
Dzięki, ale chyba jednak zostanę przy normalnym hostingu. Stronkę zacząłem robić wczoraj. Choć ogólny zarys w głowie mam, część wymyślam na bierząco i prawdopodobnie będzie potrzebna mała baza danych, więc github odpada.

Może github mi się przyda, ale raczej nie przy tym projekcie.
komentarz 25 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
jak najbardziej warto popracować trochę z własną bazą, a tak na przyszłość gdybyś potrzebowal coś zrobić z bazą ale nie mając back-endu to mogę polecić np. mLab, darmowa (do celów testowych starczy darmowa) baza nierelacyjna mongoDB, ale to tak na marginesie, do zapisania w notesiku na przyszłość w razie potrzeby :)
komentarz 25 lipca 2018 przez Jan Machelski Nowicjusz (200 p.)
Dziękuję, kiedyś się przyda.
+2 głosów
odpowiedź 25 lipca 2018 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Haczyk w tym taki, że aby przedłużyć hosting będziesz musiał zapłacić spore pieniążki. Mialem wykupiony u nich histing rok temu za bodajże 10 zł z okazji ich 20 urodzin i nic nie musiałem dopłacać ale gdy okres minął, dzwonili do mnie z 5 razy i wysłali z 10 mailow z nowymi ofertami o nieprzecietnych cenach :) Jeśli jesteś pewien, że będziesz potrzebowal domeny tylko rok to bierz śmiało
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2018 przez Karol Harasimowicz Nowicjusz (140 p.)
Nazwa.pl jest chyba najbardziej reklamującą się firmą hostingową w polskim Internecie. Kolorowe banery kuszą nas z każdej strony. Czy faktycznie serwery nazwa.pl s tak dobre jak pokazuje reklama? Zacznijmy od tego, że firma oferuje kilka rodzajów serwerów, różniących się wydajnością. Najbardziej popularnymi wydają się być serwery z linii Active. Koszt takiego serwera to ok. 600 zł na rok i nie mówimy tu o promocjach na start, tylko o realnym koszcie przedłużenia serwera. Osobiście jestem użytkownikiem kilku serwerów (w tym 4 w nazwa.pl), dlatego powiem wam o moich spostrzeżeniach. Firmę nazwa.pl odbieram już jako korporację, gdzie konsultanci na wszystko mają procedury i gotowe odpowiedzi. Serwer w nazwa posiadam od ponad 10 lat i na przestrzeni tych lat widzę firma stale się uczy. Zdarzają się wpadki, które nie powiem są dość irytujące (np. przez godzinę nie działa strona), ale całe szczęście dość szybko są naprawiane, a o statusie napraw można się dowiedzieć w komunikatach. Rok 2014 i 2015 był bardzo słaby jeśli chodzi i liczbę awarii i już kilka razy sobie mówiłem, że muszę wymienić serwer na inny. Nazwa.pl nadrabiała wtedy niższymi cenami za przedłużenie oferty i tak zostałem. Rok 2016 jest ok. Zaskoczyła mnie dużo większa wiedza konsultantów. Niedawno miałem taki przypadek, że posypało mi się moje forum dyskusyjne (jakieś błędy sql po aktualizacji php do 5.4). Zadzwoniłem na infolinię. Po drugiej stronie młoda dziewczyna (taki miała głos). Od razu pomyślałem, że nic nie załatwię, no bo jak młoda dziewczyna ma się znać na sql i php i skąd niby ma wiedzieć co trzeba zrobić, żeby ten problem naprawić? Od razu poprosiłem o rozmowę z kimś kto się zna na technicznych aspektach działania serwerów, a Pani konsultant upierała się, że mimo wszystko chce mi pomóc. I tutaj moje zaskoczenie i wstyd zarazem, po po 5 minutach rozmowy moje forum wstało z miejsca. Biję się teraz w pierś i oddaję szacunek wszystkim młodym konsultantkom w nazwa.pl. Biorąc wszystkie za i przeciw, w ogólnym rozrachunku warto. W bieżącym roku 2016 było bardzo mało awarii, a te które były, szybko naprawiano. Poziom wiedzy konsultantów stoi na coraz wyższym poziomie. Na plus również zasługują rozszerzone godziny działania infolinii, nawet dla właścicieli najtańszych serwerów. Pomoc najlepiej uzyskać jest u konsultanta bo czas odpowiedzi na pytanie zadane drogą e-mail w moim przypadku zawsze wahał się od 2-5 godzin. Jeśli miałbym dać ocenę serwerowi nazwa.pl to była by to 4 w sześciostopniowej skali.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,385 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 403 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2016 w Hostingi, domeny, usługi przez BlueWee Użytkownik (730 p.)
+3 głosów
12 odpowiedzi 4,419 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...