• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przygotowanie do matury z informatyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
554 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hubert_123 Początkujący (380 p.)
Cześć, za rok mam zamiar przystąpić do matury z informatyki i chciałbym się jak najlepiej przygotować. Problem w tym, że nie wiem jak. Mam zamiar przerobić wszystkie wcześniejsze arkusze z tego przedmiotu ale najpierw chciałbym nabyć wiedzę, która jest mi do tego potrzebna. Czy zna ktoś może jakieś repetytorium (lub coś w innej formie np.: filmiki, e-book, notatki itp.), z którego mógłbym nauczyć się dobrze do matury? Z góry dziękuję za pomoc.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2021 przez KopfSzmercen Bywalec (2,870 p.)
Tutaj masz zbiór zadań CKE, który jest bardzo pomocny, masz komentarze do rozwiązań więc czasem jak się nie wie o co chodzi to można zerknąć. Ma wszystkie typy zadań i raczej są one trochę trudniejsze niż na maturach. Oczywiście arkusze z poprzednich lat jak najbardziej dobry pomysł.

https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2015/Materialy/Zbiory_zadan/Matura_Zbi%C3%B3r_zada%C5%84_Informatyka.pdf

Zdecyduj się na język jakiego będziesz chciał używać i pooglądaj tutoriale na yt i w miarę dobrze go poznaj. Jeśli chodzi o Excela i Accesa to w moim przypadku wystarczyło oglądnąć parę rozwiązań matur na YT, własne próby rozwiązania i człowiek nauczy się sam, przynajmniej ja nie musiałem oglądać jakiś tutoriali to tych programów, głównie też dla tego że te zadania nie wymagają jakichś bardzo wysokich umiejętności obsługi- wystarczą podstawy (formuły w excelu czy kreator kwerend w accesie) a reszta to już kwestia myślenia i znalezienia sposobu na rozwiązanie, co nie znaczy że zniechęcam do głębszej nauki jak jest czas. Co do treści teoretycznej to robić zadania, sprawdzać wyniki i analizować podane w zbiorze rozwiązania. Gwarantuję Ci że jak przerobisz zadania ze zbioru powyżej, oczywiście ze zrozumieniem, nie będziesz miał problemu na maturze i będziesz czuł się komfortowo w większości zadań. No i oczywiście zamiany systemów liczbowych, coś co zawsze pojawia się na teście :) Powodzenia.
komentarz 22 kwietnia 2021 przez Hubert_123 Początkujący (380 p.)

Dzięki smiley

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 527 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez it_atari Początkujący (360 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,638 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 436 wizyt

92,582 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...