• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dodatek do Blendera: "Creator music visualization"

Object Storage Arubacloud
+1 głos
390 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2021 w Grafika i multimedia przez polskiPiter Początkujący (370 p.)
Dzień dobry.

Tak to nie jest pytanie (prędzej prośba o przetestowanie, skomentowanie i podzielenie się uwagami co działa co nie).

W ramach pracy inżynierskiej opracowałem dodatek do Blendera o nazwie "Creator music visualization". Dzięki temu dodatkowi można automatycznie wygenerować wizualizacje muzyki z dowolnego pliku MP3.

Dodatek umieściłem w repozytorium Github: https://github.com/PolskiPiter/Blender-Addon-Creator-music-visualization

Przykładowe efekty można znaleść tutaj: https://youtu.be/moiiZ8_7MmA

i tutaj: https://youtu.be/ZyxL2Ic0NY4

Zachęcam do samodzielnego przetestowania dodatku (działa dla wersji 2.91 i 2.92 Blendera).

Proszę o podzielenie się uwagami zarówno pod tym postem jak i w filmach na YT na temat wizualizacji i dodatku samego (co działa, co nie, co powinienem poprawić itd.). Jeśli wam się podobają efekty to proszę o zostawienie łapki w górę pod filmami na YT.

Tak jestem zły.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 lutego 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Interesujący projekt, trochę jak za czasów WinAmpa :) i wcześniejszych playerów.

1150 LOC w Py - jest już się czym pochwalić. Trochę za dużo niektóre rzeczy powtarzają się w kodzie, ale ogólnie wygląda na dobrze napisany.
komentarz 28 lutego 2021 przez polskiPiter Początkujący (370 p.)
Dzięki.

W końcu jakiś ciekawy komentarz.

Mam w planach dalszy rozwój projektu.
komentarz 2 marca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Spoko.

Lubie Blendera, bo jest to masterpiece w grupie softu open source. Naprawdę świetnie napisany program o niesamowitych możliwościach i za darmoszkę. Dlatego chętnie się przyglądam projektom opartym o Blendera.

Tego typu sprawy nie są czymś nowym, jestem niemal pewien,, że jest sporo artykułów w Sieci na ten temat. Ważne jest żeby efekty idealnie wpasowały się w rytm muzyki, a jak to zrobić to nie wiem. Ale pewnie można tu wykorzystać jakieś analizy w dziedzinie częstotliwości. Dokładnie nie analizowałem Twojego kodu, ale czy on tworzy te wizualizacje w czasie rzeczywistym czy raczej analizuje ścieżkę audio i później wyliczone efekty dokłada do muzyki?
komentarz 4 marca 2021 przez polskiPiter Początkujący (370 p.)
Korzysta z "Bake sound to F-Curve" z "Graph editor". Blender sam analizuje audio i przetwarza animacje obiektów na bazie wybranego zakresu częstotliwości ( nie w czasie rzeczywistym).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 170 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 691 wizyt
pytanie zadane 15 października 2020 w Grafika i multimedia przez randinpa Początkujący (450 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 539 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...