• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie - Zatrzymanie w rozwoju, dalsze losy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
342 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Witam wszystkich serdecznie,otóż mam taki problem... Od pewnego czasu nie mogę się odnaleść w niczym, bo do czego się nie biore to albo brakuje mi grafika, albo mi wyskakują errory z jakimś brakiem plików. I teraz moje pytanie jest takie, jaki bym mógł stworzyć projekt, większy jakiś pomysł. Aktualnie idę do szkoły, a weny nie mam na żaden projekt, jeżeli bym wyznaczył sobie cel potrafił bym do niego już jakoś doążyć. Chodzi mi ogólnie o programowanie w C++ Ma ktoś jakieś pomysły, jaki bym mógł stworzyć projekt i w czym? Pomysły nie mają ograniczeń do żadnych bibliotek, jeżeli pomysł według mnie wyda się fajny. To nawet jeżeli nie znam biblioteki to się jej nauczę, z góry dziękuje za przeczytanie

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 sierpnia 2015 przez figorin Bywalec (2,040 p.)
Napisz tzw. web crawlera.Napisz program,w którym użytkownik wpisuje jakąś frazę,a program zwraca mu np. pierwszy akapti z wikipedii.Musisz jedynie uważać,aby nie wysyłac za dużo zapytań http, oraz nie crawlować stron takich jak fb,ponieważ sobie tego nie życzą.Z tego co czytałem z pliku robot.txt na wiki,to spokojnie moża to robić,sam się w to bawiłem.
komentarz 22 sierpnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Ciekawe, to można osiągnąć w jakim języku i z użyciem jakich bibliotek??
komentarz 22 sierpnia 2015 przez figorin Bywalec (2,040 p.)
Myślę,że w c++ można użyć biblioteki cURL albo Qt.Ja osobiście robiłem to w pythonie bo jest tam mnóstwo świetnych bibliotek,ale takie cos można zrobić w każdym języku,przy mniejszym lub większym nakładzie pracy.
komentarz 22 sierpnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
z qt mam taki problem że mi niedziała na komputerze, i nie wiem co zrobić nie potrafię go skonfigurować
+1 głos
odpowiedź 22 sierpnia 2015 przez niezalogowany
edycja 22 sierpnia 2015

No, to ja ci polecam wejść na moje pytania z serii ,,C++ Pomysł na: ...":

W tych pytaniach jest pytanie o zrobienie programu okienkowego w Builderze, programu okienkowego w Qt, gry w SFML-u, a ja ci najbardziej polecę zrobienie jakiejś super gry w SFML-u. No, prawda, do gry to trzeba dużo grafiki, ale możesz się nauczyć obsługiwać GIMP-a ;) A do tego jest frajda z grania ;D

komentarz 22 sierpnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Wiesz, potrafię obsługiwać Unreal Engine tylko sens w tym że stwórzmy sobie system Combat bez odpowiedniej animacji postaci, i dostoswanej broni. Tobie dziękuje bardzo za linki :p
komentarz 22 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Nie ma za co ;) Obyś się nie poddał i jednak dalej coś robił w tym kierunku ;)
komentarz 22 sierpnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Mam teraz ten dylemat, że wiem że chcę coś robić z grami komputerowymi ale nie daje rady sam, do grafiki się nie nadaje nie posiadam wogóle oka do tego. Próbuje również coś z DirectX-em zrobić, bo jednak to jest bardziej ogólna wiedza. I jak się nie myle, jeżeli bym coś z tego stworzył, już mogę spojrzeć w przyszłość o kilka lat i powiedzieć sobie, że mam już zrobioną pracę magisterską.
0 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Napisz grę ''Programerzy''  bazując na "Milionerach" z tym że wszystkie pytania będą z programowania/web developingu ;)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 686 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,554 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2015 w C i C++ przez Przypadek Początkujący (420 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 269 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2023 w C i C++ przez polandonion Mądrala (7,040 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,781 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...