• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zasilacz 550 do rtx3080

Object Storage Arubacloud
0 głosów
145 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez Mariusz Klimek Nowicjusz (120 p.)
Witam w planach mam zamiar kupić rtx 3080 ale mam zasilacz 550 a dokładnie OCZ ZS Series 550W 80 Plus Bronze i nie wiem czy to wystarczy.

Moja specyfikacja to:

Płyta główna Gigabyte GA-Z97X-Gaming

Procesor i74790k

Ram 16 gb

Aktualna karta to GTX 1080
komentarz 29 listopada 2020 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Karta podobno pobiera 350W do tego dojdzie 100W z i7 i reszta komponentów. Linia 12v to 38A, przy mocnym, równoległym obciążeniem CPU i GPU zasilacz może nie dać rady.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 listopada 2020 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)

Jak nie masz wielu napędów HDD, czytników DVD/BD i jakiś dodatkowych kart, to może wystarczyć, aczkolwiek szanse nie są duże, bo NVIDIA rekomenduje zasilacz 750W !!!.

OCZ-y są dobre. Jak będziesz kupował zasilacz, to polecam Chieftec, Antec, Gigabyte, OCZ czy Corsair  - coś z tej, najwyższej półki!

Druga sprawa, tam są potrzebne 2x 8-pinowe PCIe  wtyczki, ale nowe zasilacze już je mają.

Sprawdź jeszcze czy karta wejdzie do obudowy! Nie żartuję, te nowe RTX-y zrobiły się spore i nie zawsze można wygospodarować dla nich miejsce.

komentarz 29 listopada 2020 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
OCZ już dawno zbankrutował.
komentarz 29 listopada 2020 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Nie wiedziałem, nie śledzę aż tak dokładnie rynku. Zauważyłem, że nie ma już dysków SSD tej firmy.
0 głosów
odpowiedź 29 listopada 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Możliwe że uda się na styk.
komentarz 29 listopada 2020 przez Mariusz Klimek Nowicjusz (120 p.)
No właśnie widziałem trochę filmów na YT że ludzie dają rade z 500W na styk w kalkulatorze dla zasilaczy wyszło mi 523W więc mam nadzieje że uda się.
komentarz 29 listopada 2020 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Hmm.. Nie obraź się. To przypomina podejście: "Kupię sobie dobry samochód bo mam na to środki i potrzebuję, ale będę jeździł w gumofilcach bo innych butów nie mam". Jeśli masz mieć taką kartę, to ją zasil porządnie. Ryzyko to pożar lub uszkodzenie karty (a tak... i to może się zdarzyć).
komentarz 29 listopada 2020 przez Mariusz Klimek Nowicjusz (120 p.)
Właśnie dlatego założyłem konto na tym portalu żeby uzyskać informacje od ludzi którzy znają się lepiej.

Nie obrażam się, jestem wdzięczny za każdy komentarz który wniesie coś do tego posta.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 193 wizyt
pytanie zadane 6 września 2020 w Sprzęt komputerowy przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 328 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 507 wizyt

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,967 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...