• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

550 create directory operation failed server vsftpd opensus

Object Storage Arubacloud
0 głosów
320 wizyt
pytanie zadane 14 października 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez Programator6909 Użytkownik (780 p.)

Witam, mam problem z serwerem vsftpd na opensusie. Próbuje zrobić katalog na serwerze ale pokazuje błąd 550 create directory operation failed  ,   próbowałem zmieniać uprawnienia użytkownika woodruf na chmod 700 i 777, próbowałem zmienić chyba właściciela woodruf komendą chown  ale jak użyje chmod i chown to zaś nie mogę sie zalogować na serwer. Czy powinienem użyć chmod 777 /  lub chown woodruf / żeby takie uprawniania nadać na główny katalog? Tyle że to nie działa command faile. Nie mogę tworzyć plików i katalogów na serwerze mimo że w pliku vsftpf.conf jest że local_write=YES więc nie wiem co jest nie tak. Ten problem występuje w terminalu jak i w fillezilla. Kolega mi powiedział że możliwe że jak worzłem wszytsko na kocie root to nie mogę robić katalogów z innego użytkownika (np. woodruf) niż root. Jęlsi to prawda to co? Musze tworzyć cały serwre, plik konfiguracyjny itd z konta woodruf? Ale z tego co wiem to niektóre komendy działać będą tylko z root wiec i tak musiałbym używać sudo. Zaś jak nie zmienie uprawnie a tylko zmienie właściela to wywala inny błąd przez który nie mogę zalogować się na serwer, co znalazłem w necie to naprawiło ten błąd i mogłem zalogować sie na serwer ale dalej nie mogę na nim tworzyć katalogów. Tak samo dzieje się jak zmienię same uprawnienia bez zmiany właściciela. Jak próbuje zalogować sie na serwer z innego użytkownika to mam błąd 500 OOPS: vsftpd: refusing to run with writable root inside chroot() ale to pewnie przez to że nie mam dodanego drugiego użytkowna do listy. Znalazłem to Co jest nie tak? Jak to naprawić żeby nie było tego błędu ale i dało się zalogować na serwer i można tworzyć pliki, katalogi? 

write_enable=YES
dirmessage_enable=YES
nopriv_user=ftpsecure
ftpd_banner=Witamna serwerze VSFTP - zadanie.
local_enable=YES
write_enable=YES

chroot_local_user=YES
chroot_list_file=/etc/vsftpd.chroot_list
anonymous_enable=NO
anon_upload_enable=YES
anon_mkdir_write_enable=YES
syslog_enable=YES
listen_port=21212
ascii_upload_enable=YES
pam_service_name=vsftpd
listen=YES

ssl_enable=NO
rsa_cert_file=
dsa_cert_file=
pasv_min_port=30000
pasv_max_port=30100

    

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 281 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 206 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 871 wizyt

92,547 zapytań

141,388 odpowiedzi

319,505 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...