• Najnowsze pytania
 • Bez odpowiedzi
 • Zadaj pytanie
 • Kategorie
 • Tagi
 • Zdobyte punkty
 • Ekipa ninja
 • IRC
 • FAQ
 • Regulamin
 • Książki warte uwagi

Nie rozumiem Angielskiego

Aruba Cloud PRO i VPS, Openstack, VMWare, MS Hyper-V
+1 głos
440 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Więc ucze się angielskiego od miesiąca ale w ten sposób że oglądam filmy i bajki po angielsku w sumie to obejrzalem już ok. 60 odcinków, i fakt nauczyłem się paru słówek, ktorych wcześniej nie rozumiałem, i w sumie to część dialogów też rozumiałem, ale problemem było to że nawet jak znałem dane słowa w angielskim to i tak jak ktoś powiedział jakieś zdanie to nie potrafiłem tak poprostu zrozumieć tego musiałbym zatrzymać i przetłumaczyć sobie na spokojnie w głowie co on powiedział, jak można rozumieć dialogi zapierwszym razem. Oglądam na youtube kursy The net ninja ale dość szybko mówi że bez zatrzymania i poukładania sobie tego w głowie co powiedział to tak odrazu tylko parę słów rozumiem. Jak włączyłem napisy po angielsku i zaczołem zatrzymywać po każdym zdaniu to nie miałem problemu, wogóle to wydaję mi się że jak coś czytam po angielku to szybciej to tłumacze niż jak ktoś coś mówi.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2020 przez Wiciorny Ekspert (237,950 p.)
A nie pomyślałeś, że skoro robisz coś ... X czasu i to nie przynosi oczekiwanego rezultatu, to robisz coś źle?
Oglądanie, filmów, bajek to jedno... ale mało kto jest się wstanie nauczyc dobrze angielskiego nie znająć słówek, jeśli sam nie mówi ... nie próbuje mówić.
Jak ktoś już generalnie się obraca i zna dobrze angielski, to wtedy może i oglądanie czy czytanie realnie większy benefit przyniesie.
komentarz 14 listopada 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
To nie tak, że nie rozumiemi nie znam słówek, tylko odrazu nie jestem w stanie powiedzieć co ono znaczy muszę się chwilę zastanowić. Z nikim też nie jestem w stanie rozmawiać po angielsku, chyba że do samego siebie, ale rozmowa z samym sobą raczej jest dziwna.
komentarz 15 listopada 2020 przez Bun1o Obywatel (1,620 p.)
Jeżeli nie masz z kim porozmawiać po angielsku, możesz spróbować aplikacji Tandem, służącej do rozmów z innymi ludźmi w wybranym przez Ciebie języku. Osobiście bardzo polecam
2
komentarz 15 listopada 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Łał, nie wiedziałem że istnieje coś takiego, dzk wielkie.
0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2020 przez techno16 Gaduła (4,380 p.)

Ciężko stwierdzić twoje umiejętności angielskiego po poście. Jaki jest twój poziom? 

 

To nie tak, że nie rozumiemi nie znam słówek, tylko odrazu nie jestem w stanie powiedzieć co ono znaczy muszę się chwilę zastanowić

Co znaczą słówka po angielsku czy po polsku? Tłumaczenie bez względu na język zawsze trwa nieco dłużej bo trzeba ruszyć głową. 

komentarz 14 listopada 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Muszę sie zastanowić co znaczą po polsku.

Chociaż nawet jeżeli dane zdanie jest szybko powiedziane po angielsku, ale jest to tylko jedno zdanie max 2, to raczej nie mam dużo w głowie do przetłumaczenia więc potrafie odrazu stwierdzić co powiedziała osoba, ale jak zaczyna mówić o czymś i trwa to np.10s lub dłużej to już się gubię. Zdarzy się również że usłyszę słowo, którego nie znałem, ale to się zdarza rzadziej (nadal często ale rzadziej).
0 głosów
odpowiedź 15 listopada 2020 przez VBService Ekspert (204,430 p.)
edycja 15 listopada 2020 przez VBService

Jak usprawnić naukę j. angielskiego wink.

Tak bardziej na poważnie.

ale dość szybko mówi że bez zatrzymania i poukładania sobie tego w głowie co powiedział to tak odrazu tylko parę słów rozumiem. Jak włączyłem napisy po angielsku i zaczołem zatrzymywać po każdym zdaniu to nie miałem problemu, wogóle to wydaję mi się że jak coś czytam po angielku to szybciej to tłumacze niż jak ktoś coś mówi.

dzieje się tak dlatego, że dla wzroku, i dla słuchu i wymowy, oddzielne obszary mózgu zawiadują nauką. Z Mojego doświadczenia, zrozumienie osoby mówiącej w obcym języku w czasie rzeczywistym przychodzi na końcu nauki danego języka. Szybciej to następuje, gdy w procesie nauki  języka "ze słuchu" masz możliwość konwersacji z tzw. "native speaker". smiley. Pierwsze było czytanie ze zrozumieniem. Dzieje się tak dlatego, że większa część ludzi (myślę, że ok 80%) to tzw. "wzrokowcy", czyli zapamiętują (uczą się) widząc daną rzecz, w tym przypadku tekst po angielsku. Łatwo to poznać, że ktoś jest tzw. "wzrokowcem", bo gdy próbuje sobie coś przypomnieć, kieruje wzrok lekko w górę i wydaje się patrzeć gdzieś w dal, a tak naprawdę tak jakby "w oczach przewija swoją bazę danych obrazów w mózgu".

Podobno jest sposób aby oba te obszary (w mózgu - wzrok, mowa-słuch) uczyły się w jednakowym tempie, ale nie podam teraz źródła gdzie to wyczytałem (dawno temu to czytałem). Sposób ten, to nauka przez "skojarzenia".

I tak bierzemy obrazek np.: arbuza i  patrząc na niego, mówimy głośno, wyraźnie, nie za szybko np.: po angielsku: oval (kształt arbuza), green (kolor "zewnętrzny" arbuza), red (analogicznie, kolor "wewnętrzny" arbuza), watermelon wink itd. jakie tylko pierwsze skojarzenia bez większego zastanowienia Nam przychodzą do głowy w związku z oglądanym obrazem.

 

Pamiętacie ten test (nie pamiętam jak jest nazywa tego testu wink)

Wymień teraz szybko kolory czcionki po kolei z obrazka. (czyli biały, żółty itd., przy napisie pomarańczowy wielu się "zatknie" na chwile, bo będziecie chcieli powiedzieć niebieski (czy tam jasno niebieski) a mózg uparcie przeczyta szybciej pomarańczowywink

komentarz 15 listopada 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Dzk, poćwiczę.

Podobne pytania

+5 głosów
9 odpowiedzi 2,164 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 132 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 349 wizyt

89,759 zapytań

138,363 odpowiedzi

309,422 komentarzy

59,673 pasjonatów

Advent of Code 2022

Top 15 użytkowników

 1. 908p. - Argeento
 2. 877p. - nidomika
 3. 851p. - Michal Drewniak
 4. 848p. - Mikbac
 5. 846p. - rucin93
 6. 838p. - Łukasz Eckert
 7. 835p. - ssynowiec
 8. 822p. - TheLukaszNs
 9. 794p. - JMazurkiewicz
 10. 787p. - Hubert Chęciński
 11. 786p. - adrian17
 12. 775p. - Jarosław Roszyk
 13. 760p. - Mawrok
 14. 756p. - overcq
 15. 752p. - Vinox
Szczegóły i pełne wyniki

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...