• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Test do nauki języka angielskiego - program lub online

Object Storage Arubacloud
+1 głos
491 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Witam.

Ze 20 lat temu byłem u kogoś w domu i widziałem jak sprawdzał swoją znajomość z języka angielskiego na komputerze stacjonarnym. Pamiętam, że ten gościu był posiadaczem komputera stacjonarnego PC z procesorem Intel i486DX4 i w dodatku miał już internet. Co prawda internet chodził mu wolno, ale to już było coś jak na tamte czasy. Korzystał pewnie z Internet Explorera, bo to była wtedy jedyna przeglądarka.

Miał taki fajny program do nauki języka angielskiego. Na górze pojawiało sie (losowo) słowo po polsku i poniżej do rubryki trzeba było przetłumaczyć to słowo na angielski.

[ Dom ]

[ House ]  <----- tu wpisywało sie tłumaczenie

Prawdopodobnie można było też ustawić na odwrót, czyli na górze pojawiało sie (losowo) słowo po angielsku i poniżej do rubryki trzeba było przetłumaczyć to słowo na polski. Gdy wpisało sie prawidłowe tłumaczenie, to wyskakiwał chyba (na zielono) znak typu yes, natomiast gdy wpisało sie nieprawidłowe tłumaczenie, to wyskakiwał chyba (na czerwono) znak typu no. Oprócz tego można było też usłyszeć wymawianie danego słowa po angielskiego. Ten program zawierał w sobie kilkadziesiąt tysięcy samych słówek po angielsku. Tamten gościu mówił mi wtedy, że dzięki temu programowi przyswoił (po miesiącu) bardzo dużo słówek po angielsku. To był fajny program, ale nie pamiętam jego nazwy.

Nie jestem pewny czy ten gościu korzystał z tego programu odpalając go z płyty CD / mając go zainstalowanego na dysku twardym czy odpalił to z internetu jako online, bo to było ze 20 lat temu i nie pamiętam.smiley Od wielu lat nie mam już z tym gościem kontaktu, więc nie mam możliwości zapytać go o ten fajny program.

Czy kojarzycie tego typu program?

Może być też jakiś nowszy program do nauki języka angielskiego, aby tylko był przyjazny do obsługi.

Pomożecie?

2
komentarz 8 czerwca 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Chyba w latach 80-tych zeszłego wieku w Polsce powstał program SuperMemo. Działa trochę inaczej - program wyświetla "pytanie", użytkownik "w myślach" podaje odpowiedź, naciska przycisk że już, komputer wyświetla odpowiedź, użytkownik porównuje i sam wystawia sobie ocenę naciskając jeden z  przycisków z ocenami. Na tej podstawie (czasu i oceny i wcześniejszej historii) komputer ustala kiedy zadać dane pytanie ponownie. Można oczywiście wprowadzać własne pytania i odpowiedzi, są dostępne gotowe zestawy na różne tematy, nie tylko języków obcych (np. znaki drogowe, obrazy, odgłosy ptaków itp). Pod tym względem program jest uniwersalny, jeśli tylko daną wiedze można zapisać jako zestaw pytanie <=> odpowiedź. Z mojego doświadczenia wynika że sam program działa bardzo dobrze, należy jednak go używać w miare regularnie np. 10-20 minut dziennie. Nie za dużo, szczególnie na początku, gdy powtórki będą częste, bo to się potem skumuluje. Po dłuższym używaniu dostaje się kilka powtórek dziennie. Ja tego używałem pod DOSem, na Amidze i pod Androidem. Algorytm został dopasowany na podstawie badań na ludzką pamięcią i sposobem zapamiętywania. Stara się powtarzać materiał na tyle rzadko jak to możliwe. Czyli jak już zaczynasz dane "słówko" zapominać to właśnie wtedy się o to zapyta by sobie przypomnieć.
komentarz 8 czerwca 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)

@Krzysiek_34,

Są na smartfony podobne apki. Lepsze zabijacze czasu niż te klikacze farmy.

komentarz 8 czerwca 2021 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
W takim razie pod jaką nazwą występuje najlepsza apka na smartfony do nauki języka angielskiego?

Czy jest ona dostępna na smartfony w sklepie Play?
komentarz 8 czerwca 2021 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

@Oscar,

Na Amidze, powiadasz.smiley

Mam od wielu lat w piwnicy zapakowaną w kartonie Amigę 1200 i już dawno temu mocno zaszła kurzem. Nawet nie wiedziałem, że na Amigę był dostępny program do nauki j. angielskiego.

1
komentarz 8 czerwca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

@Krzysiek_34, duolingo.com działa w przeglądarce i na telefonie jako aplikacja mobilna. Największa strona na świecie tego typu.

komentarz 8 czerwca 2021 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Dzięki.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+6 głosów
6 odpowiedzi 1,217 wizyt
pytanie zadane 13 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 275 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2019 w Java przez Paweł Szewczyk Obywatel (1,410 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...