• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jak uruchomić aplikacje node.js na serwerze

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
777 wizyt
pytanie zadane 8 września 2020 w JavaScript przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
zamknięte 8 września 2020 przez Marak123
Mam ogółem dostęp do serwera za pomocą protokołu FTP i mogę wrzucać pliki jako zwykły użytkownik i zrobiłem prostą aplikacje w node.js dla testu i chcę ja wrzucić na serwer i uruchomić na tym serwerze i jak ją wrzucam na ten serwer to jest widoczna na tym serwerze jako zwykły plik i nie jest uruchomiona. Jak uruchomić tą aplikacje na serwerze zwykłym FTP?

Dodam jeszcze ze nazwałem ten plik aplikacji index nie wiem czy to pomoże jeżeli nie jest to plik html ale spróbować nie zaszkodziło.
komentarz zamknięcia: dzięki za odpowiedź i pomoc

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 września 2020 przez daniel1806 Obywatel (1,780 p.)
wybrane 8 września 2020 przez Marak123
 
Najlepsza

No ok, ale co to za serwer? Czy jest tam zainstalowany node? Z tego co piszesz, brzmi to tak jakby to był serwer Apache na tanim hostingu. PHP odpalisz, ale nie node. Aplikacja nodejs nie odpali bo nie ma tam środowiska.

Jeżeli natomiast jest to jakiś VPS, to najpierw zainstaluj nodejs a potem odpal aplikację.

Ewentualnie zajrzyj na: https://www.heroku.com/  można za darmo konto założyć i na próbę sobie apkę w node odpalić :)

komentarz 8 września 2020 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
no właśnie to jest serwer który chyba raczej nie ma nodejs a dostępu do instalacji nodejs to nie mam dostępu bo to nie mój serwer ja go nie kupowałem a node właśnie chyba nie ma bo jak patrzyłem na komendę node w putty po zalogowaniu na serwer to nie działa pokazuje not found
komentarz 8 września 2020 przez daniel1806 Obywatel (1,780 p.)
No to skorzystaj z heroku :) Tam raczej odpalisz.
komentarz 8 września 2020 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
ta wiem ze tam odpalę bo widziałem właśnie na jednym z filmików na yt jak typ tam właśnie odpalał ale chciałem na tym serwerze do którego mam dostęp ale nie ważne jak się nie da to nie bo tak myślałem na początku że raczej nie odpalę bo nie ma tam node.js na tym serwerze ale wolałem się zapytać.

Dzięki za pomoc
komentarz 8 września 2020 przez daniel1806 Obywatel (1,780 p.)
Spoko :D
komentarz 9 września 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
A jaki system jest na tym serwerze? Tu jest lista systemów, na których można zainstalować Node przez menadżer paczek: https://nodejs.org/en/download/package-manager/
komentarz 9 września 2020 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
nie wiem w sumie ale prawdopodobnie linux ubuntu ale nie wykrywa mi komend takich jak pkg lub apt-get
0 głosów
odpowiedź 8 września 2020 przez Comandeer Guru (601,890 p.)
Jak masz dostęp tylko do ftp, to nie uruchomisz aplikacji node, bo do tego musiałbyś mieć dostęp do terminala (czyli przez SSH).
komentarz 8 września 2020 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
znaczy mam dostęp do SSH przez putty

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 835 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 128 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2020 w JavaScript przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)

92,589 zapytań

141,439 odpowiedzi

319,687 komentarzy

61,974 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...