• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jaki kupić SERWER? Istnieje darmowa domena? Jak zainstalować na nim interpreter php, node.js i mysql?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
299 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
zamknięte 17 lipca 2020 przez Igorek
Cześć, mam problem gdyż chce kupić sobie serwer, nie hosting tylko serwer, komputer.

Nie chciałbym dużo wydawać,  trochę dziwne ale nie chce żeby kosztował więcej niż 500zł :) więc może być używany.

Dlatego kieruje się na to forum bo chciałbym byście mi pomogli w znalezieniu dobrego serwera (najlepiej na allegro :D) . Gdy miałbym ten serwer, prosiłbym o pomóc w zainstalowaniu tam interpretera php, node.js itp. i mysql.

Ogólnie przesyłaniu tam plików (stron). I czy istnieje darmowa domena? najlepiej na końcu z .pl =, wiem że czasem są wiec jeśli jest to też chciałbym żeby ktoś mi wytłumaczył jak to zrobi :-)

 

 

Z góry BARDZO dziękuje i proszę o pomoc (proszę o choćby wytłumaczenie jednego z punktów)!
komentarz zamknięcia: Bo wiem

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2020 przez niezalogowany
wybrane 17 lipca 2020 przez Igorek
 
Najlepsza
Nie ma darmowych domen z końcówką .pl. Ale na początku nie są też i zbyt drogie. Przeważnie w granicy 20 zł na rok. Cena zależy od popularności i wieku domeny. Jeśli jest nowo utworzona to są najtańsze. Istniejące mają już wyrobioną pewną wartość.

Co do sprzętu sam posiadam serwer. Kup sobie używanego Dell'a z serii Optiplex, albo Vostro. Przeważnie posiadają procesory energooszczędne z serii i3 lub i5, a przy tym bardzo wydajne. Obsługują duże ilości pamięci RAM. Najczęściej wystarczy. Ja sam osobiście kiedyś kupiłem używany od firmy Dell Vostro i działa do dziś. A postawisz na nim praktycznie wszystko. Czy to serwer WWW czy nawet serwer do wirtualizacji.
komentarz 17 lipca 2020 przez VBService Ekspert (251,250 p.)

Czy każdy komputer może być serwerem?

 

Tak, ale nie każdy powinien. Profesjonalne serwery mają szereg zabezpieczeń zapewniających ich niezawodność. Umieszczane są w specjalnych pomieszczeniach, w których zapewniona jest odpowiednia temperatura i wentylacja. Mają również dodatkowe zasilacze oraz awaryjne zasilanie. Ponadto przystosowane są do pracy ciągłej poprzez odpowiednie oprogramowanie oraz komponenty (wydajne procesory, szybkie i pojemne dyski twarde, duża ilość RAM itp.). Wszystko po to, aby mogły wywiązywać się ze swoich zadań przez 24 godziny na dobę.

komentarz 17 lipca 2020 przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
czyli ten pierwszy link jest dobry na serwer XD?
komentarz 17 lipca 2020 przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
bo nie wiem
komentarz 17 lipca 2020 przez VBService Ekspert (251,250 p.)

Przyznaje się, że za pierwszym razem nie obejrzałem za dokładnie galerii. Trochę "poobijany" jest ten pierwszy, ten drugi ma nie najgorsze parametry i lepiej wygląda. Tym opisem czy zwykły komputer może być serwerem tak się nie przejmuj. Masz taki "serwer" jaki masz budżet. Wiadomo większa kasa lepszy komputer. wink 

1
komentarz 20 lipca 2020 przez niezalogowany
Serwer to komputer, który udostępnia usługi innym komputerom. Taka jest oficjalna definicja.

Sprzęt jak sprzęt. Akurat Dell Vostro to seria stosowana w biurach, gdzie w większości stosuje w biurach, gdzie ludzie nie wyłączają komputerów i chodzą 24/7. I jakoś wytrzymują. W domowych warunkach nie potrzeba jakiś mega zabezpieczeń. W końcu to nie serwer z którego zarabiasz.

Według mnie żaden nie nadaje się do serwera. Posiadają prądożerne procesory. Zeżrą Cie koszty jego utrzymania. Chyba, że nie ma to dla Ciebie znaczenia.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 315 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2018 w Sieci komputerowe, internet przez kuber023 Użytkownik (650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 118 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2020 w Sieci komputerowe, internet przez boneoflive Użytkownik (930 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 264 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...