• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór między UJ i PK informatyka.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
3,442 wizyt
pytanie zadane 5 września 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez pokpo Nowicjusz (210 p.)
Cześć,

Dostałem się na informatykę stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz na informatykę w inżynierii komputerowej na Politechnice Krakowskiej. Muszę jak najszybciej zdecydować się nad jedną ze szkół. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że były już takie posty, ale jest to na tyle ważna sprawa, i na tyle otwarty temat, że kilka odpowiedzi z poprzednich lat nie powoduje duplikatu. Wiem, że studia nie dadzą mi pracy i rozwijam się sporo we własnym zakresie, ale uczelnia może mi w tym pomóc np. przez projekty czy ciekawe koło naukowe. Nie wiem, czy studia inżynierskie mają coś więcej niż licencjackie, a Internet jest usiany kilkoma negatywnymi opiniami o PK, ale nie wiem z czego wynikają. Matma mi raczej nie straszna. Czy ktoś z Was skończył jedną z tych uczelnii lub ma takich znajomych i chce się podzielić opinią?
komentarz 7 września 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
W Polsce też mają płacone ale z wspólnego wora, tragedii nie ma. Ale fakt że za granicą zarabia się więcej i to nie tylko na uczelni. Lekarze, nauczyciele itd
komentarz 14 września 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Tak, maja. W firmie tez plac ludziom czy sie stoi czy sie lezy, zobaczymy co wyjdzie.

W obecnym systemie to ludzie najbiedniejsi placa za utrzymanie go - zawsze oni sa goleni. Wiec nie moga grac z systemem tylko obok/przeciw niemu. Skoro szkola jest systemowa, to trzeba ja zastapic czym co da wartosc dodana. W obecnych czasach moze to byc nawet youtube - tak nisko upadly szkoly z tymi ich dotacjami i posadkami dla dziadkow.
komentarz 14 września 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Dziwne rzeczy piszesz. Nie słuchaj Korwina bo tylko zgłupieć można.

Nikt z systemem nie gra, a robi co mu się najbardziej opłaca.

Co chcesz zastępować, szkoły?  

Co piszesz o youtube, bo ciężko to zrozumieć?
komentarz 14 września 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Pisze, ze youtube zastepuje szkoly. Wiecej, szybciej, w bardziej przystepny sposob (juz nie mowiac ze prostszy) mozna sie tam czegos nauczyc niz w szkole.

Nie slucham korwina - patrze na studentow po studiach co potrafia i czego sie w "szkole" nauczyli.
komentarz 15 września 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
no czego się Ci studenci po studiach nauczyli ? Chlać browary i narzekać że im się robota należy :D

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 5 września 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Proponuję zacząć od syllabusa jednego i drugiego kierunku. Jeśli nie straszne ci przedmioty fizycznej, elektornika, to czemu nie idź na PK. Z tego co zobaczyłem na stronie PK to twój kierunek jest na wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej. Nie mogę się wypowiedzieć co dokładnie tego wydziału. Jednak ja bardziej na twoim miejscu dokonał bym wyboru na podstawie przedmiotów jakie są rozpisane.

Profil kształcenia jako inż jest inny niż kształcenia licencjata.

Jeśli chodzi o rozwój to nie licz na koła, licz na siebie. Ucz się dokształcaj, czyta książki, rób projekty. Szukaj stażu, pracy.
2
komentarz 5 września 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
jeśli liczy na rozwój, niech nie liczy na studia po prostu... bo to :D się ni jak ma niestety z rzeczywistością
+1 głos
odpowiedź 7 września 2020 przez pokpo Nowicjusz (210 p.)
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, już trochę łatwiej mi się myśli. Jeżeli chodzi o fizykę to właśnie na uj jej nie ma (chyba, że coś przeoczyłem), za to jest na PK. Wiem, że dam radę, ale będę musiał poświęcić na to dużo czasu, gdyż nie rozszerzałem jej w liceum. Na politechnice teoretycznie był wyższy próg, ale często widzę w Internecie narzekania na PK. Jeśli chodzi o tytuł inżyniera to zależy mi na nim tylko i wyłącznie wtedy, jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie w cv. Czasem przeglądam oferty pracy i jeśli wykształcenie jest wymagane lub mile widziane to ma to być wyższe informatyczne.
0 głosów
odpowiedź 5 września 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)

Dostałem się na informatykę stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim

jeśli tę na WFAIS to nie  :D chyba, że masz kupe czasu i zamiast programowania wolisz uczyć się fizyki  

–1 głos
odpowiedź 6 września 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Cześć.

Generalnie jeśli zamierzasz skończyć na studiach I stopnia, to tytuł inżyniera brzmi lepiej niż licencjata. Natomiast jeśli i tak pójdziesz na studia magisterskie, to wtedy to już ma mniejsze znaczenie czy było to 3,5 + 1,5 czy 3 + 2. Nie wypowiadam się o konkretnych pracodawcach i uczelniach tylko o tendencji, która nie musi wpłynąć na Twoje życie. Nie napisałem ,że inzynier jest lepszy niż licencjat. Napisałem, że lepiej brzmi.

Z tego co się orientuję to PK jest sporo słabsza od Warszawskiej czy Wrocławskiej, bo w Krakowie AGH zgarnia raczej najlepszych studentów "politechnicznych". Nie znam się natomiast na tych kierunkach na tych uczelniach. Ja bym chyba porównał próg na obu kierunkach i poszedł tam, gdzie był wyższy (czyli - gdzie byłeś "bliżej niedostania się" że się tak wyrażę). Ale umiejscowienie w mieście i tysiąc innych czynników też weź pod uwagę.W szczególności tak jak ktoś już napisał - porównaj program! To najważniejsze.
komentarz 6 września 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

Albo po prostu wybrać uczelnie z największym rozgłosem laugh 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,433 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 349 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kali095 Nowicjusz (180 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 3,817 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...