• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przekonwertowanie programu w VB6 na plik wykonywalny pod Win7/10

Object Storage Arubacloud
0 głosów
268 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2020 w Visual Basic przez krzysztofn Nowicjusz (120 p.)
witam,

wybaczcie język laika,jestem w ogóle z innej branży.

zrobiłem kiedyś jako praca dyplomowa program w VB 6.0 . Przedstawia on model matematyczny pewnego procesu technologicznego. Wprowadzam dane w oknach, uruchamiam i po obliczeniach program generuje mi wyniki liczbowe oraz wykresy. Robiłem to jeszcze na WinXP, Wygenerowałem wówczas plik coś jakby setup.exe, który instalował mi program (program.exe) w systemie, dołączając tam różne biblioteki dll i ocx: comdlg32.ocx, mschrt20.ocx,mscomctl.ocx, msvbvm60.dll oraz shdocvw.dll. I wszystko chodziło ok.

Niestety w systemie Win7/10 program ten po zainstalowaniu się nie uruchamia (wyrzuca błędy związane z plikami ocx).

Moje pytanie jest następujące - czy jest możliwość przekonwertowania tego programu (grupy plików) na program wykonywalny (instalkę), która uruchomiłaby się pod Win7/10 ? Jeśli tak, to jakie narzędzia są do tego potrzebne ?

Chciałbym jeszcze uściślić, co rozumiem pod pojęciem "program" - jest to grupa plików:

1. surowych z VB6 : plik module1.bas, prog1.vbp, prog1.vbw oraz różne pliki frm i frx  

albo też

2. plik program.exe (VB6 miał możliwość generowania pliku .exe) oraz wyżej wspomniane pliki dll, ocx i tekstowe typu readme i licence.

nie wiem,nie znam się, którą grupę plików należałoby wziąć do wygenerowania pliku setup.exe, który w systemie Win7/10 instalowałby cały program, łącznie z wymaganymi bibliotekami, plikami tekstowymi itd.

Może trochę zamieszałem, za co przepraszam, ale wynika to z mojej nieznajomości ogólnie systemów informatycznych i języka informatycznego w ogóle.

pozdrawiam,

Krzysztof

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)
komentarz 2 września 2020 przez krzysztofn Nowicjusz (120 p.)
dzięki, ale niestety to nie rozwiązuje problemu. Po zainstalowaniu VB wg powyższych instrukcji na Win7 mój program się co prawda odpala, ale z błędami (nie ładują się wszystkie pliki OCX), więc nie ma mowy o jego uruchomieniu ani możliwości przekonwertowania go na EXE. Natomiast po zainstalowaniu XP Mode na MS Virtual Machine wszystko hula ładnie, ale wygenerowany EXE oczywiście nie uruchamia się pod W7. No i dalej jestem w kropce, problem nierozwiązany.
komentarz 2 września 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)
edycja 2 września 2020 przez VBService

W Windows 10 (prawdopodobnie zaczęło się to już w Windows 8) zrezygnowano ze 100% zgodności (jak nie max. 50%, może mniej?), większość funkcji została na nowo przepisana i uporządkowana do framework-a .NET (które znajdowały się w ocx, dll, za czasów VB 6.0). Chyba najlepszym rozwiązaniem jakie zostało to przepisanie programu do VB.Net, zobaczysz, że mniej kodu zapiszesz, żeby uzyskać tą samą funkcjonalność co VB 6.0 (może nie najnowsze środowisko, ale daje radę to: Visual Basic 2010 Express). Poczujesz różnice w programowaniu, Moim zdaniem na wielki plus w stosunku do VB 6.0, odpadnie Tobie 90-95% ocx i dll, które musiałeś dołączać do programu w VB 6.0, bo to wszystko zawiera teraz w sobie VB.Net.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 8,105 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2018 w Python przez Storm Obywatel (1,570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,040 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2020 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,616 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...