• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zrobić plik wykonywalny .exe w C#?

0 głosów
2,572 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2020 w C# przez tonn204 Mądrala (7,470 p.)
Cześć. Chcę aby moja aplikacja mogła działać na innym komputerze. Używam Visual Studio 2019 i próbowałem już tego sposobu z ustawieniem zamiast debugowania release. Nie jak można to zrobić w inny sposób dlatego proszę o pomoc. Dzięki za odpowiedzi.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 marca 2020 przez tangarr Mędrzec (155,140 p.)
Musisz na komputerze "klienta" zainstalować pakiet .Net w tej samej wersji której użyłeś do zbudowania programu. Jeżeli używasz dodatkowych bibliotek (np. sterownika bazy danych) to też je musisz dostarczyć.
komentarz 29 marca 2020 przez tonn204 Mądrala (7,470 p.)
nawet jeżeli to tylko zwykła aplikacja konsolowa
komentarz 29 marca 2020 przez tangarr Mędrzec (155,140 p.)
zawsze
+1 głos
odpowiedź 29 marca 2020 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Najważniejsze pytanie: jaki .NET używasz?
.NET Framework czy .NET Core?

W drugim przypadku możesz skompilować do pojedynczego pliku .exe razem z Runtime.
Wtedy takowy program będzie działał także na systemie który nie posiada .NET.

Aby skompilować do wersji finalnej:
W zakładce "Kompilowanie" klikasz "Opublikuj <nazwa_projektu>".
Tworzysz nowy profil, wybierasz folder docelowy. (Domyślnie "bin\Release\netcoreapp3.1\publish\", zalecam zostawić)
Następnie pod podsumowaniem powinien być znak do edycji profilu, klikasz, następnie konfigurujesz profil pod swoje potrzeby.

Najważniejszą opcją którą najpierw musisz ustawić jest "Tryb wdrożenia", zmień na "Samodzielny".

Następnie ustaw Docelowe środowisko uruchomieniowe na win-x86 jeśli chcesz aby program działał także na systemach 32 bitowych, jeżeli zbytnio ci na tym nie zależy to możesz ustawić na win-x64 aby program działał w trybie 64-bitowym.

Następnie rozwiń "Opcje publikowania plików" i zaznacz "Utwórz pojedynczy plik".

Opcjonalnie jeszcze polecam zaznaczenie opcji "Przytnij nieużywane zestawy", znacznie zredukuje rozmiar finalny.

Po zapisaniu profilu możesz profil "Opublikować", wtedy środowisko programistyczne powinno samo wszystko skompilować do folderu docelowego.
Po zakończeniu: w folderze powinien być finalny plik .exe.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,048 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2020 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,540 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 9,637 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2018 w Python przez Storm Obywatel (1,570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 554 wizyt

93,740 zapytań

142,675 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,319 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...