• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zainstalować sterowniki NVIDIA GeForce 8500 GT na Debianie?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
364 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Cześć! Moje pytanie brzmi w jaki sposób zainstalować sterowniki na Debianie do mojej karty graficznej? Oczywiście próbowałem robić to na własną rękę, ale zakończyło się to ponownym instalowaniem systemu...więc prosiłbym o jak najbardziej klarowny (dla początkującego użytkownika) poradnik krok po kroku jak to zrobić by nie zrobić sobie kuku? :D

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
wybrane 14 sierpnia 2015 przez Wartownik
 
Najlepsza
A to debian nie posiada już sterowników?

Powinieneś mieć już otwartożródłowe sterowniki do karty graficznej.
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Gościu, wpisuje NVIDIA w wyszukiwarke w menu żeby ustalić opcje w Panelu NVIDII (a jest taki napewno bo widziałem na yotuube :D) a tu nic nie ma : (
+1 głos
odpowiedź 14 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

A tak serio, debian powinien samemu sobie z tym poradzić (chyba). Nigny nie używałem Debiana. Może to pomoże:

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=debian%20karta%20graficzna

komentarz 14 sierpnia 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Ostatnio ten sposób zepsuł mi Debiana.Co do obrazka zgadzam się facet.
komentarz 14 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Jaki sposób zepsół ci debiana? Instalowanie z respository? LINK

komentarz 14 sierpnia 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
O stary, zepsuł* powinno byc napisane.Tak, właśnie ten sposób.
+1 głos
odpowiedź 14 sierpnia 2015 przez Nervouss Użytkownik (700 p.)
To jest właśnie magia linuxa że nie musisz tego robić bo najprawdopodobniej masz te sterowniki zaimplementowane w jądrze. Jeżeli nie jesteś pewien lub nie ufasz jeszcze tak mocno linuxowi na stronie nvidii znajdziesz sterowniki do twojej karty graficznej, lecz z doświadczenia wiem że czasem się zdarza tak, że sterowniki uniwersalne są lepsze i wyciągają lepszą wydajność ;)
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Ufam Ci Linuxie, ale pewności nigdy dość.Chciałbym mieć wybór pomiędzy wydajnością a jakością, taki jak jest przedstawiony na pewnym filmie na youtube, osoby która takie sterowniki na Debianie zainstalowała. : )
komentarz 17 sierpnia 2015 przez Nervouss Użytkownik (700 p.)
No zależy od karty graficznej z reguły Nvidia swoje sterowniki pod linuxa robi bardzo dobrze wiec wystarczy ich plik wykonywalny uruchomić z pod konsoli i zainstalować.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Dziobi Początkujący (490 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 7,583 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 11,984 wizyt

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,824 komentarzy

62,006 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...