• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak sprawdzić jakiej karty graficznej używa mój laptop podczas grania?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
7,562 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez MasteRek Nowicjusz (120 p.)
edycja 12 listopada 2018 przez Arkadiusz Waluk
Witam. Od prawie roku posiadam laptopa DELL z dwoma kartami graficznymi: Intel HD Graphics i AMD Radeon oraz procesorem Intel Core i7-7500. Kupiłem go z myślą o grach, ale mocno się zawiodłem... Przykładowo w takim Fortnaicie miałem maksymalnie 30 FPS na w miarę znośnych ustawieniach graficznych. Podejrzewam, że laptop korzysta z karty od Intela, więc chciałbym wiedzieć, czy da się w jakiś sposób sprawdzić, z jakiej karty graficznej  tak naprawdę korzysta mój laptop podczas grania? I co zrobić, żeby używać tej lepszej?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2018 przez Maciej Złotorowicz Gaduła (4,230 p.)
w win 10 w menadżerze zadań jest napisane na którym procesorze uruchomiony jest program i jakie jest obciążenie. Można wymusić uruchomienie na dedykowanym: (na ikonie) prawy przycisk -> uruchom z procesorem graficznym i wybierasz z którym
komentarz 12 listopada 2018 przez MasteRek Nowicjusz (120 p.)
Ta opcja ,,uruchom z procesorem graficznym" powinna się pojawić po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonę gry na pulpicie, tak?
komentarz 13 listopada 2018 przez Maciej Złotorowicz Gaduła (4,230 p.)
Tak zazwyczaj jest może to nie działac jeżeli gra uruchamia się przez lakis launcher/klienta; ale zazwyczaj tak.
komentarz 13 listopada 2018 przez MasteRek Nowicjusz (120 p.)
No właśnie Fortnite uruchamia się przez Epic Games Launcher, ale on też nie ma takiej opcji :/
komentarz 14 listopada 2018 przez Maciej Złotorowicz Gaduła (4,230 p.)
w takim razie uruchom grę w ramce i w menadżerze zadań obserwuj która karta jest obciążona chciałbym jeszcze wiedzieć co to za radeon.
komentarz 7 grudnia 2018 przez MasteRek Nowicjusz (120 p.)
Przepraszam za tak długi brak odpowiedzi, ale miałem mały problem z laptopem.
komentarz 7 grudnia 2018 przez MasteRek Nowicjusz (120 p.)
Moja karta graficzna to Radeon R5 M430.

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 547 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 416 wizyt
–3 głosów
4 odpowiedzi 403 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez Piksel Nowicjusz (210 p.)

92,566 zapytań

141,419 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...