• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jak włączyć zintegrowaną kartę graficzną?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
11,958 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Pabiak Gaduła (4,450 p.)
zamknięte 11 grudnia 2017 przez Pabiak

Witam, niedawno wymieniłem mój laptop na komputer stacjonarny, w laptopie podłączenie drugiego monitora nie było żadnym problemem, włożyć kabel do gniazda i po sprawie, teraz zrobiły się schody :( W mojej karcie graficznej Radeon RX 550 jest tylko jedno wejście, wiec musiałem podłączyć drugi monitor do zintegrowanej karty. No nie działa.. Komputer nawet jej nie wykrywa w menedżerze urządzeń, próbowałem przestawić coś w biosie, ale bez skutku. Przy próbie zainstalowania sterowników dedykowanych do tej płyty głównej, otrzymałem taki komunikat: Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania.  Zrobiłby ktoś tutaj jakiś mini tutorial jak to skonfigurować, żeby po prostu działało? 

System: Windows 7

Płyta główna: GIGABYTE H110M-S2

komentarz zamknięcia: Przedawnione, kupię huba.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 grudnia 2017 przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)
Kup sobie Huba z 1 na dwa wyjścia i podłącz do karty graficznej, dzięki temu podepniesz dwa monitory do jednej karty

Edit - opcja bez przejściówki:

Wejdź do BIOSu i w "Advanced BIOS Features" ustaw "Onboard VGA" na "Always Enable".
Odpal Windows i zainstaluj driver (sam się może zainstalować). Jeśli nie dostaniesz komunikatu, że Windows wyłączył niekompatybilny adapter grafiki, to powinno być OK. Podłącz drugi monitor i spróbuj ustawić "rozszerzony pulpit" na 2 monitorach we właściwościach ekranu.

Znalezione i skopiowane z elektroda.pl
komentarz 8 grudnia 2017 przez Pabiak Gaduła (4,450 p.)
No, tylko monitory mają różne wejścia, D-SUB i DVI, musiałbym kupić huba i przełączkę. Na różnych forach widziałem, że udawało się ludziom podłączyć drugi monitor do zintegrowanej
komentarz 8 grudnia 2017 przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)
To zostaje ten Hub według mnie to najlepszy sposób na rozwiązanie twojego problemu :)
1
komentarz 8 grudnia 2017 przez Pabiak Gaduła (4,450 p.)
Może i najprostszy, ale będzie to wymagało ode mnie nakładu finansowego i czasu, ponieważ nie mieszkam w jakimś dużym mieście, tylko na wsi, do sklepu trochę daleko,a skoro da się zrobić to nie wychodząc z domu, to dlaczego nie? W ostateczności zaopatrzę się w huba, ale na razie poczekam, może ktoś będzie umiał mi pomóc, niemniej dziękuję :)
komentarz 8 grudnia 2017 przez Pabiak Gaduła (4,450 p.)
Próbowałem sposobu z elektrody, ale nie mam u siebie takich opcji :/
0 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
komentarz 8 grudnia 2017 przez Pabiak Gaduła (4,450 p.)
Tak, Intel HD Graphics 630, procek i5-7400
0 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2017 przez Jake Obywatel (1,820 p.)
Stanowczo odradzam, wczoraj również próbowałem takiego rozwiązania (drugi monitor do integry) lecz wydajność procesora znacznie spadła, no ale jeśli bardzo chcesz to musisz w BIOS ustawić kolejno w zaawansowanych PCI-E, iGPU na enable.
komentarz 8 grudnia 2017 przez Pabiak Gaduła (4,450 p.)
Nie będę grac na drugim monitorze... Przeglądarka tylko, aż tak mocno mi w pięty raczej nie pójdzie :D szukałem tych opcji w biosie, ale nie udało mi się nic takiego znaleźć, jutro zerknę jeszcze raz,dzięki
komentarz 8 grudnia 2017 przez Jake Obywatel (1,820 p.)
Też myślałem "Nie może być aż tak źle!", póki nie sprawdziłem. (dodam, że mam i5-7500 więc słaba to to ona nie jest)
komentarz 8 grudnia 2017 przez Pabiak Gaduła (4,450 p.)
To może powinienem spróbować rozwiązania z hubem do radeona? Wydajnośc jakoś mocno nie powinna spaść

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 479 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 280 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 171 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Himi Nowicjusz (170 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...