• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Edycja .scss w projekcie, problem..

Object Storage Arubacloud
0 głosów
472 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Mam taki problem, siedze nad jednym projektem (nie moim) i go naprawiam, obecnie poprzez wlasny plik css podpiety na koncu, ale teraz musze edytowac buttony z bootstrapa a one sa ostylowane w style.scss i nastepnie to samo w style.css. Wiadomo ze jak zmienie to w style.css a ktos pozniej zrobi poprawki w .scss i 'kompiluje' to moje zmiany w css przepadna.

Zastanaiwam sie jak to teraz naprosciej zrobic i zeby tego nie rozwalic, bo juz tego nie poskladam ;p

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 sierpnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
wybrane 13 sierpnia 2015 przez Mizukage
 
Najlepsza

Twój plik umieść na końcu, wtedy zawsze nadpiszesz zmiany. Ewentualnie zainstaluj sobie Ruby dla Windows (jeśli oczywiście jesteś na Windzie, tak tylko przypuszczam) oraz SASS. Wtedy .css zamienisz na .scss, podepniesz na sam koniec i wszystko skompilujesz.

Jeśli nie chcesz konsoli to jest jeszcze bardzo fajna aplikacja Koala.

komentarz 13 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Jest na koncu ale i tak nie zawsze nadpisuje inne style..
W pracy siedze na OS X

Nie bardzo rozumiem, bo jak robilem sobie w domu cos na boostrap i less to z less'a kompilowalem do css a nie odwrotnie.
komentarz 13 sierpnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
No to na OS X już prawdopodobnie masz Rubiego, doinstaluj sobie gem SASS i możesz kompilować. A plik .css konwertujesz na preprocesory zmieniając jedynie rozszerzenie. :P
komentarz 13 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)

Znalazlem 'Koala' http://koala-app.com/ wyglada ciekawie.

Co do tych styli to tak to wyglada

komentarz 13 sierpnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
No pisałem odnośnie Koali. Możesz sobie te wszystkie pliki zamienić na .scss, dodać do "składowych styli" przedrostek _ (po to aby nie były kompilowane) i importować do jednego pliku np. style.scss który skompilujesz w jeden, zminimalizowany .css gotowy do podpięcia. :P

Najpierw zaimprotujesz bootstrapa oraz te pozostałe style (slider czy co to tam jeszcze jest), a na końcu twój własny, w którym będziesz nadpisywał. Tak to bym zrobił.
komentarz 13 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Nie siedze nad tym sam, wiec nie chcial bym czegos takiego pushowac ;p

Chodzilo mi tylko o to aby pogrzebac w jakims z tych scss zeby to zaposac do css tak jak to jest teraz, bo nadpisanie glownego css nic nie da bo po czyjejs kompilacji to zniknie...

Druga sprawa to aby wrzucic do glownego css'a tego mojego kage.css a to tez bym musial jakos do tego co dopiero jest kompilowany do style.css

Ps. Czyli Koale znalazlem w twoim poscie, juz nawet nie wiem co sie dzieje ;)
komentarz 13 sierpnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Spoko, nie dziwie się to chyba przez te długotrwałe upały nie wiadomo co się robi. :P
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Czyli co? Mam przepisac swojego .css do style.scss i go skonwertowac do style.css tak?

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 856 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 1,664 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 1,678 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...