• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z PycCharmem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
218 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2020 w C i C++ przez HGH Początkujący (430 p.)
Witam.
Mam problem z PyCharmem mianowicie kiedy próbuje odpalić program wyskakuję bład gdzie pisze:

File 'D:\PythonProjekt\venv\dna.py' already exists.

O co chodzi?
Proszę o pomoc bo jestem nowy w temacie.
Pozdraiwam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2020 przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
Z błędu wynika, że już masz dwa takie same pliki i pewnie przez to nie możesz odpalić programu (  already exists - już istnieje). Zobacz w podanej w błędzie lokalizacji ( D:\PythonProjekt\venv\ ) czy masz plik o takiej samej nazwie. Zmień ją albo go usuń ten plik i to powinno załatwić sprawę. Swoją drogą wszystko pisze w treści błędu :P, także na przyszłość polecam najpierw ją przeczytać, a jak nie umiesz na tyle angielskiego to wklej do tłumacza (pamiętaj, że angielski jest najważniejszym językiem w informatyce i jeżeli chcesz się jej uczyć musisz go umieć). Wiem jak to jest kiedyś też zaczynałem i miałem takie problemy :D.

PS. Jak na forum wybierzesz kategorię programowanie to możesz jeszcze wybrać język, czyli w tym przypadku python.
komentarz 2 lipca 2020 przez HGH Początkujący (430 p.)
Angielski nie jest problemem w moim przypadku.

Ale własnie nie wiem gdzie mogłbym mieć ten drugi plik który rzekomo juz exists, nawet jeśli teraz utworze nowy plik wyskakuje ten sam błąd. Szukam w podanym folderze tak jak mowisz ale nic w tym venv nie ma takiego.

O co tu chodzi? kilka dni przygod z programowaniem i juz problem ;)
komentarz 2 lipca 2020 przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
Jak są tam jeszcze inne foldery to je przeszukaj w może będą tam jakieś pochodne tego pliku czyli, np. plik z o takiej samej nazwie tylko z jakimś innym rozszerzeniem. Możesz też sprawdzić czy nie ma żadnych ukrytych plików i folderów: w eksploratorze plików kliknij widok --> zaznacz ukryte element. Ten sam błąd wyskakuje, kiedy próbujesz utworzyć plik o innej nazwie?
Nie ma żadnych pochodnych plików.

Tak kiedy tworze zupełnie nowy plik o zupełnie nowej nazwie-to samo.
Problem musi leżeć w PyCharmie bo kiedy wejde w folder z plikami klikne prawym i odpalam za pomoca IDLE programy działają normalnie.
komentarz 2 lipca 2020 przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
Spróbuj zrobić nowy projekt może wtedy zadziała.
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2020 przez HGH Początkujący (430 p.)
Co więcej innych plików które wcześniej działały też nie mogę odpalić bo wyskakuje ten sam błąd :) Problem jest tylko w Pycharmie. Pomocy bo dostaje białej gorączki

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 282 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2022 w Python przez pita Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 218 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2021 w Python przez HGH Początkujący (430 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 577 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez {Pablo Nowicjusz (170 p.)

92,698 zapytań

141,611 odpowiedzi

320,122 komentarzy

62,057 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...