• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ahh te studia, PW czy Vistula (prywatne vs publiczne)?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,577 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Poczprogramista123 Bywalec (2,900 p.)
Witam, w tym roku wybieram się na studia w warszawie i zastanawiam się nad pw, uw i vistula. Nie będę ukrywał, że zależy mi bardzo na jak najszybszym zaczęciu nauki informatyki( 3 lata męczenia się w liceum) i to praktycznej (programowanie, a dokładniej gier). O pw i uw (uczelnie publiczne) mówi się że dużo teorii, matematyki, fizyki i cienko z praktykami czy nawet czasowością wykładów. Jak to wygląda? Vistula (uczelnia prywatna) ma profil inżynieria gier komputerowych, który bardzo mnie zainteresował, tyle że mówią że pracodawcy bardziej patrzą na te publiczne uczelnie. Czy uczelnie publiczne nie są nastawione bardziej na teorie a prywatne na praktykę? Jeśli tak to chyba logiczne, że praktyka w programowaniu góruje. Będę wdzięczny za podzielenie się opiniami i jak ktoś był na tych uczelniach o jakiś komentarz. Z góry dzięki.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2020 przez fedora Użytkownik (500 p.)
Hej, co prawda nie mam jeszcze doświadczenia w biznesie, ale jako student informatyki mogę Ci powiedzieć, że studia te nie są od nauczenia Cię programowania w praktyce (tym bardziej w jakiejś węższej dziedzinie jak gamedev). Co nie znaczy, że studia są zbędne i co za tym idzie ich wybór nieistotny. Na zajęciach nauczysz się dużo różnych rzeczy (od podstaw programowania imperatywnego oraz funkcyjnego, matmy, baz danych, aż po asemblera, automatykę i fizykę) ale na zajęciach będzie tylko wprowadzenie z każdej z tych dziedzin na prostych przykładach. Programowania w praktyce najlepiej uczyć się samemu i na stażach, a wiedza z zajęć bardzo często będzie się przydawać w momentach najmniej oczekiwanych.

Jednak mam znajomego, który bez studiów po technikum dostał się do firmy gamedevowej i cały czas pracuje i sobie chwali. Zna się całkiem nieźle na Unity, ale czasem sprawiają mu problemy na przykład prawa De Morgana w jakimś warunku albo jakiś algorytm na grafach, gdzie po studiach na pewno od razu widziałby rozwiązanie. Dlatego nie wydaje mi się, że teoria była zbędna choć i bez studiów można zostać gamedevem.

Na koniec dodam moje luźne spostrzeżenie: zazwyczaj na uniwerkach jest więcej teorii, matmy i dowodów niż na politechnikach.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 497 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez k4m3k Początkujący (360 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 4,447 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,994 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...