• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto zostać web developerem?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,669 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Xoni Nowicjusz (120 p.)
Mam obecnie 17 lat. Znam dobrze HTML i CSS, a obecnie zaczynam naukę java scryptu, php i MySql. Nigdy nie wiedziałem co chciałem robić w przyszłości, ale gdy na informatyce uczyliśmy się robić strony internetowe to bardzo się w to wkręciłem. Następne 2 miesiące wakacji chciałbym zainwestować w naukę języków front i back endowych, lecz nie wiem czy warto. Martwię się, że w przyszłości darmowe aplikacje do budowania stron internetowych wyprą web developerów z rynku. Czy warto się w tym kierunku kształtować?
komentarz 29 czerwca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)

Martwię się, że w przyszłości darmowe aplikacje do budowania stron internetowych wyprą web developerów z rynku

I tak, tak będzie... na to wpływu nie masz, ale to nie powód żeby się w czymś rozwijać  

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2020 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Moim zdaniem warto. Jestem przekonany, że jeszcze przez bardzo długi czas będzie zapotrzebowanie na web developer'ów. Nawet jeśli web zacznie 'umierać' to droga z np. web dev'a do mobile dev'a jest w miarę krótka. Napewno nic nie stracisz na web dev'ie, wręcz przeciwnie, zyskasz bardzo dużo. Nie wydaje mi się, że aplikacje do budowania stron będą dominować rynek. Taka aplikacja nie zbuduje np. odpowiedniego backendu czy jakiejś skomplikowanej funkcjonalności od strony client'a, zrobić w niej można tylko graficzny layout strony, pomijając już to że dostajemy wtedy paskudnie wygenerowany, nie optymalny html i css.

Pozdrawiam!
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Warto zostać tym, w czym chcesz być dobry. To co lubisz robić i jest sensowne- tzn. może przynieść korzyść, ale robiąc coś czego nie lubisz, nie chcesz z czasem przynosi więcej problemów, niekorzyści i w dłuższej mecie :D jest fatalnym rozwiązaniem .
Jesteś jeszcze młody, szukaj rozwijaj się w tym co sprawia Ci frajde
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2020 przez Comandeer Guru (601,450 p.)

Martwię się, że w przyszłości darmowe aplikacje do budowania stron internetowych wyprą web developerów z rynku.

A ja właśnie się z tego cieszę, bo to oznacza, że bardzo dobrzy specjaliści będą tym bardziej w cenie, bo niektórych rzeczy darmowe aplikacje nigdy nie zastąpią, a jak zastąpią, to już nie będą darmowe. Zresztą te darmowe aplikacje też ktoś tworzyć musi.

A czego takie aplikacje nie zastąpią? Np. backendu opartego na mikroserwisach i komunikacji przez web sockets, aplikacji ze specyficznymi wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa, aplikacji wymagających wysokiej dostępności i zgodności ze standardami sieciowymi, aplikacji z customową logiką biznesową, aplikacji z komunikacją real-time i rozwiązywaniem konflików… 

Podobne pytania

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...