• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto się uczyć UX/UI i grafiki będąc front-end Developerem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,505 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jarek89 Nowicjusz (210 p.)
Nie pracuje jeszcze w żadnej firmie IT ale uczę sie cały czas i zdarzają mi się zlecenia na strony www czy też sklepy.

Zazwyczaj daje znajomemu grafikowi żeby zrobił mi projekt strony a ja potem pokazuje klientowi i jak zaakceptuje to klepie kod.

Prócz opisowych jezyków duży nacisk teraz kładę na JS i zaznajamiam się z node.js + wszystkie interesujące biblioteki/moduły i Mongodb by móc też coś ciekawszego pisać.

Czy warto doszkolić się z UX/UI i grafiki by móc samemu robić psd'ki dla klientów czy olać i skupić się na świecie JS?

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 15 czerwca 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
UX/UI != robienie PSD-ków

UI to każdy element interfejsu, z jakim się styka user. Więc niekoniecznie musi być projektowany przez grafika.

UX to z kolei sztuka tworzenia takiego interfejsu, aby użytkowanie go było jak najprostsze i najbardziej efektywne. Tym sposobem sam grafik nie jest w stanie stworzyć pełnoprawnego UI z doskonałym UX – tutaj musi mu pomóc ktoś obeznany już w samych technologiach webowych. Ktoś, kto powie wprost: "ej, stary, to ładnie wygląda, ale posysa jeśli chodzi o interakcję w przeglądarce – trza to zmienić".

Oczywiście dochodzi także aspekt a11y (dostępności), którego nie można odłączyć od UX.
komentarz 15 czerwca 2016 przez Jarek89 Nowicjusz (210 p.)
To jakbym chciał sam tworzyc projekty miłe dla oka to zacząć od kursów z grafiki czy UX/UI?
komentarz 15 czerwca 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Ale skąd pomysł, że miłe dla oka są użyteczne? ;)

Dobry layout to złoty środek pomiędzy skrajną użytecznością i skrajnych efekciarstwem. Można zrobić super ładny layout, którego nikt nie będzie chciał użyć oraz super użyteczny layout, na który nikt nie będzie chciał patrzeć. W jednym i drugim przypadku poniesiemy porażkę.
komentarz 15 czerwca 2016 przez Jarek89 Nowicjusz (210 p.)
Po prostu nie wiem od czego zacząc naukę by móc robić dobry layout o którym mówisz :P Na pierwszy rzut mam w głowie kurs ze strefykursow o UX/UI. Dobre na start?
komentarz 15 czerwca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Mam oba kursy, i w sumie mogę polecić, ale ja wiedziałem czego oczekuję od nich. Nie kazdy będzie zadowolony z nich.
0 głosów
odpowiedź 15 czerwca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Oczywiście, że tak.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 311 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 275 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Łukasz Walter Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 357 wizyt

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...