• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Interaktywny ekran - Jaki jezyk?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
135 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
zamknięte 20 czerwca 2020 przez Greeenone
Witam,

Chcialbym powiekszyc swoja wiedze w zakresie programowania lecz nie wiem jak sie za to zabrac.

Chcialbym stworzyc interaktywny ekran zawierajacy notatki, godzine liste todo etc z mozliwoscia polaczenia do bazy danych MySQL. Jak sie do tego zabrac i jakiego jezyka uzyc?

Czy mozna cos takiego napisac w JS  czy uzywa sie np. Pythona, Java etc? I co najlepiej kupic? raspberry pi czy cos.innego?
komentarz zamknięcia: Rozwiązane
komentarz 17 czerwca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Co znaczy interaktywn ekran? To brzmi jak najzwyklejsza apka z gui do napisania w kazdym jezyku.

Jaki system opercyjny?
komentarz 17 czerwca 2020 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Chodzi mi o zrobienie czegoś podobnego do Apple Carplay (Oczywiście nie tak zaawansowanego tylko uproszczonego).

Chciałbym się dowiedzieć jak się za to zabrać, na czym bazować program etc (Jaki system operacyjny, w czym to programować etc).

Dokładnie to chodzi mi o inteligentne urządzenia jak np. ekran w paczkomacie, ekran na którym wybiera się jedną z pozycji a następnie drukuje numerek etc
komentarz 17 czerwca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie musi to byc akurat Qt, czy QML, aczkolwiek, jezeli mowimy o urzadzeniach przenosnych + kontrolerach i automatach, to pewnie byloby to jedno z lepszych rozwiazan. Innym rozwiazaniem, jest  polaczenie urzazen do serwera i na kazdym odpalic software napisany w czym kolwiek, bo ekran rozpozna tak czy siak dotyk, oczywiscie ekran musi byc dotykowy. Technik na pewno znajdzie sie kilka w zaleznosci od budzetu, ale Qt zawsze bedzie spoko rozwiazaniem, czy tam QML (front) backend Qt
komentarz 17 czerwca 2020 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi! Czyli z tego co zrozumiałem:
QT to zestaw bibliotek które pomagają w tworzeniu interfejsu. Zauważyłem, że Qt jest dostępne na C+, QML oraz Java. Czy to właśnie QML byłoby najlepszym rozwiązaniem dla mnie (Mam opanowanego JavaScripta) czy może lepiej iść w C++ lub Jave?

Rozumiem, że przy pomocy Qt tworzy się UI ale już np. komunikację z serwerem etc trzeba robić oddzielnie? W sensie, że ten sam język tylko przy użyciu innych bibliotek lub Vanilla ?
komentarz 17 czerwca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie, Qt to zestaw bibliotek umoliwiwajacy nie tylko tworzenei GUI, ale wrecz wszystkiego, miedzy innymi polaczenia z baza danych, z serial portem, oblusga roznych interfacesow itd.

QML jest pochodnym produktem stworzonym do samego Qt, jego celem bylo dostosowanie na urzedzenia mobilne oraz mozliwosc tworzenia animacji wlasnie, jak np. na tlelefonie. To co jest fajne, to ze mozesz napisac pelen frontend w Qt z latwoscia, bo sam jezyk przypomina JS, a caly backend mozesz napisac w Qt (C++) i pozniej uzywac tych funkcji w kodzie QML. (Artykul, jak to zrobic masz na ich wiki). Ja osobiscie bralbym Qt (C++) + QML, ale roownie dobrze mozesz uzyc tylko Qt

Podobne pytania

0 głosów
7 odpowiedzi 777 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 574 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 221 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2019 w HTML i CSS przez PZA Nowicjusz (160 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...