• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki jezyk programowania wybrac

Object Storage Arubacloud
0 głosów
776 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kutomix Nowicjusz (200 p.)
Witam, zastanawiam sie jaki jezyk programowania wybrac.

Osobiscie mysle nad Java,c# albo c++. Jesli chodzi o moja wiedze w programowaniu to chyba nie jest takie zle, potrafie zrobic zwykle programy z uzyciem programowania objektowego, na tym wiekszosc kursow na internecie sie konczyly. Dlatego chcialbym abyscie mi polecili ksiazke z javy, c# lub c++ ktora mi pomoze z ponizszymi problemami

 

Glownie zalezy mi na wykonywaniu aplikacji desktopowych oraz mobilnych. Tworzenie programow, ktore beda sie laczyc ze stronami www.
zalezy mi tez na zrobieniu aplikacji desktopowych, ktore beda wykonywac jakies dzialania w aplikacjach android. (Uruchamiam aplikacje x na komputerze, po zaznaczeniu opcji zacznie mi wykonywac jakies zadania na aplikacji android)

Osobiscie chcialbym sie kierowac w tworzeniu aplikacji desktopowych oraz mobilnych. Tworzenie silnikow ktore beda sie laczyc z bazami danych, ze stronami oraz z aplikacja.

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)
Książki - https://forum.pasja-informatyki.pl/ksiazki-informatyczne-warte-uwagi

Jeżeli chodzi o rozwiązania jakie chcesz implementować, wydaje się, że najsensowniejsza będzie Java.
+2 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)

Glownie zalezy mi na wykonywaniu aplikacji desktopowych oraz mobilnych. Tworzenie programow, ktore beda sie laczyc ze stronami www.

.NET - C#  generalnie zajął bym się w stronę tych technologi. Poczytaj wymagania np. .Net developera 

Język to tylko narzędzie generalnie- łączenie się z bazom etc, to wszystko biblioteki/frameworki więc kolejne DODATKOWE NARZĘDZIA pod język który Ci się dobrze piszę. 

komentarz 9 grudnia 2017 przez Kutomix Nowicjusz (200 p.)
A zapodalbys moze linka do tutoriali ew. ksiazki ?
+1 głos
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Jeśli celujesz w androida, aplikacje desktopowe oraz możliwości łączenia się np. z bazami danych to polecam Javę. Ew. możesz spróbować C# (ale wtedy będziesz miał pod górkę z aplikacjami na androida).

Pozdrawiam!
komentarz 9 grudnia 2017 przez Kutomix Nowicjusz (200 p.)
Dzieki za pomoc, a czy polecilbys mi jakas ksiazke ?
komentarz 9 grudnia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Dlaczego pod górkę? Istnieje coś takiego jak xamarin. Poza tym korzystanie z Xamarina pozwala na multiplatformowość aplikacji (IOS, android etc)
+1 głos
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez Kutomix Nowicjusz (200 p.)
Znajdzie sie jakas ksiazka do zaawansowanej javy? Bo podstawowe ksiazki do javy zazwyczaj koncza sie na programowaniu objektowym, a to juz mam za "soba" wiec chcialbym juz zaczac uczyc sie z zaawansowanej javy.
1
komentarz 9 grudnia 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
* obiektowym. Wpisz frazę "zaawansowana java" w google. Mniej więcej drugi wynik to link do książki. W opisie do książki jest spis treści. Zobacz - pomyśl - zastanów się czy tego szukasz i ewentualnie ją zamów.
0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez Kutomix Nowicjusz (200 p.)
Czekam na dalsze odpowiedzi.

Taka mala prosba.. jak ktos odpowiada prosilbym tez o linka do ksiazek ewentualnie tutoriali.
0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Glownie zalezy mi na wykonywaniu aplikacji desktopowych oraz mobilnych.

JavaScript

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 430 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2019 w C i C++ przez testashur131312 Początkujący (350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 574 wizyt
0 głosów
9 odpowiedzi 1,169 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2018 w JavaScript przez Venglas Obywatel (1,160 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...