• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki jezyk jest użyty do...

0 głosów
410 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2019 w HTML i CSS przez PZA Nowicjusz (160 p.)
Witam,

Szybkie pytanie, w jakim jezyku najcześciej pisane są panele uzytkownika, np. po zarejestrowaniu i zalogowaniu chcemy sprawdzić stan konta/wiadomości/ogłoszenia przykład OLX.pl - prosty interface w którym możemy pozmieniać parę rzeczy :)

PS. Oczywiście poza HTML i CSS

Pozdrawiam!
1
komentarz 5 listopada 2019 przez reaktywny Nałogowiec (46,230 p.)
Na ogół w tym samym co reszta backendu - czyli prawie w dowolnym.

Jak się boisz paneli admina to polecam django, gdzie panel administratora jest budowany z automatu, a jest  też sporo dodatków ułatwiających budowę paneli użytkownika. Takie rzeczy względnie łatwo się robi też w RoR.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 listopada 2019 przez psyku Obywatel (1,380 p.)
No i oczywiście PHP. Podczas logowania musi zostać skierowane zapytanie do bazy danych czy dany użytkownik istnieje czy hasło jest poprawne i czy pozwolić na dostęp do serwisu.
komentarz 5 listopada 2019 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
PHP może być ale nie musi ;)
+1 głos
odpowiedź 5 listopada 2019 przez jared Gaduła (3,600 p.)
Interfejs użytkownika robi się za pomocą HTML, CSS i ewentualnie JavaScript.

Po stronie serwera pracuje aplikacja webowa napisana w dowolnej technologii, która generuje strony tworzące interfejs użytkownika. Po prostu aplikacja generuje kod HTML który trafia do przeglądarki.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 898 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 353 wizyt

93,741 zapytań

142,676 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,322 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...