• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zamiana WSAD na strzałki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
832 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2020 w C i C++ przez Atman Użytkownik (810 p.)

Mam wykonany projekt gry Snake, który działa poprawnie jak na moje skromne możliwości. Jednak chciałbym w razie możliwości zmienić sterowanie z WSADu na strzałki (tak jak się grało za dzieciaka). I teraz pytanie jak to zmienić? Wklejam tylko wycinek kodu bo tutaj wystarczy przeprowadzić zmianę

        switch (_getch())
        {
            case 'a':
                kierunek=LEWO;
                break;

            case 'd':
                kierunek=PRAWO;
                break;

            case 'w':
                kierunek=GORA;
                break;

            case 's':
                kierunek=DOL;
                break;

            case 'x':
                koniec=true;
                break;

        }

 

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
wybrane 4 czerwca 2020 przez Atman
 
Najlepsza

Skorzystaj z oznaczenia ASCII i kodu pod jakim występują znaki strzałek 
https://support.office.com/en-us/article/insert-ascii-or-unicode-latin-based-symbols-and-characters-d13f58d3-7bcb-44a7-a4d5-972ee12e50e0

format UNICODE- masz też na wikipedii 
https://pl.wikibooks.org/wiki/Unicode/Strza%C5%82ki 

A tutaj masz opisane zastosowanie tego 
http://cpp0x.pl/forum/temat/?id=731

getch() - zwyczajnie pobierze znak w formacie ascii wiec taki powinieneś uzyć w swoich warunkach case. 
 

komentarz 4 czerwca 2020 przez Atman Użytkownik (810 p.)
Strzałek w pierwszym linku nie ma. A jak widzę kod każdego znaku to ALT + numer. A mi nie o to chodziło by to wpisywać jako alt i numer tylko jako strzałkę
1
komentarz 4 czerwca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
zanim coś napiszesz, przeczytaj to co Ci napisałem i sprawdź linki... masz nawet gotową implementacje tego, czego oczekujesz. Trochę pokory.
komentarz 4 czerwca 2020 przez Atman Użytkownik (810 p.)
W drugim linku tak. Jednak w pierwszym nie ma o tym mowy. Dziękuję za pomoc ale akurat ocena o braku pokory jest co najmniej nieadekwatna. Polecam bardziej zagłębić się w zjawisko by je dobrze rozpoznawać.
1
komentarz 4 czerwca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Po prostu rozwiązań problemu jest wiele, nie lubię tez dawać gotowej odpowiedzi a częściej wskazówek do samodzielnego rozwiązania :)

Ciesze się, że mogłem pomóc.
Pozdrawiam, miłej nauki dalej !

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 319 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2016 w HTML i CSS przez ShadoWs Bywalec (2,800 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 265 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...