• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

technikum informatyczne

Object Storage Arubacloud
0 głosów
590 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Damian12345 Bywalec (2,940 p.)
Może podać ktoś kto był na technik informmatyk plusy i minusy tego kierunku, chodzi mi o to jak przygotowuje do matury, jakie tam są przedmioty, czy serio trzeba się tyle uczyć co mówią, ale najbardziej chodzi mi o przygotowanie do matury a potem na studia. Czy lepiej przygotowuje technikum informatyczne czy liceum o profilu informatycznym?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 maja 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Wg mnie na te wszystkie pytania odpowiedź jest bardzo krótka, choć pewnie nie takiej byś oczekiwał: to zależy w pierwszej kolejności od tego, jak Ty będziesz do tego podchodził, jak się uczył i tym interesował, a w drugiej kolejności od tego, do jakiej trafisz szkoły i do jakich konkretnych nauczycieli, jak będą podchodzili do zajęć, jak je prowadzili i czego wymagali.

Jedyne co mogę dodać to że po technikum masz zawód (o ile zdasz egzaminy) i maturę, a po liceum samą maturę. W praktyce i to i to jest raczej średnio ważne, przynajmniej gdy pójdziesz w IT. Aby wejść na studia potrzebujesz matury, jeśli na studia nie pójdziesz to ten zawód po technikum może być jakimś tam dodatkiem i pokazaniem, że masz chociaż tyle.
+1 głos
odpowiedź 25 maja 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Najlepiej wybrać liceum. Dlaczego? Ponieważ nie ma przedmiotów zawodowych, które bywają ciężkie i tym samym traci się cenny czas do przygotowania się do matury.
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2020 przez amtrax Dyskutant (9,630 p.)
Moim zdaniem liceum.

W technikum informatycznym uczą bardzo wielu rzeczy, z których większość może być nudna i trudna.
Warto znać jednak podstawy każdego z tych przedmiotów (sieci, systemy operacyjne, UTK), jednak mimo wszystko uważam, że lepiej skończyć rok wcześniej, z prawdopodobnie lepszym przygotowaniem do matury, a wolny czas poświęcić na rozwój konkretnej dziedziny informatyki. Ponadto w liceum informatycznym mogą być różne kółka, w których można poznać i zgłębić wiele ciekawych aspektów, nie poświęcając na to tyle czasu ile w technikum.

 

Pozdrowienia
komentarz 25 maja 2020 przez Damian12345 Bywalec (2,940 p.)
właśnie tak sprawdzałem przedmioty zawodowe na technik informatyk i jak dal mnie to czysta przyjemnonsc

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 146 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 637 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 657 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...