• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc przy technikum

Object Storage Arubacloud
0 głosów
146 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Czokonuszek Nowicjusz (220 p.)
Witam, stoję przed wyborem szkoły chcę iść do technikum informatycznego ale jest rozszerzona matematyka. Całą podstawówkę przeleciałem 2. Z tego co się orientuję to jest mało kierunków bez matematyki. Moje główne zainteresowanie od zawsze to informatyka pomimo tego że nie byłem z niej zbyt dobry.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 kwietnia 2020 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Tak... to jakie masz pytanie?

Może ten wpis w jakiś sposób Ci pomoże.

komentarz 30 kwietnia 2020 przez Czokonuszek Nowicjusz (220 p.)
czy na rozszerzonej matematyce jest aż tak ciężko? czy powiedzmy z tą 2+ jakieś chęci do nauki dam radę?
komentarz 30 kwietnia 2020 przez arkadiusz Obywatel (1,140 p.)
Na pewno Ci będzie ciężko na rozszerzonej matematyce z takimi ocenami.

Ja bym Ci radził spróbować skontaktować się z kimś kto już jest na tym profilu i wypytać o nauczycieli z matematyki, jak prowadzą zajęcia, ile tak na prawdę wymagają od uczniów.
komentarz 30 kwietnia 2020 przez Czokonuszek Nowicjusz (220 p.)
A znasz jakiś inny kierunek na, którym nie ma rozszerzonej matematyki? Oczywiście abym miał możliwość obcowania z technologią.
komentarz 30 kwietnia 2020 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

czy na rozszerzonej matematyce jest aż tak ciężko? czy powiedzmy z tą 2+ jakieś chęci do nauki dam radę?

Bez matematyki jest trudno. Na etapie szkoły średniej mało kto sobie zdaje sprawę, ale matematyka to nie tylko liczby. To w dużej mierze chociażby logika. A w informatyce właściwie wszystko opiera się na logice.  

Sam miałem problemy z matematyką przed szkołą średnią. Kiedy trzeba było - skupiłem się na nauce i z czasem matematyka stała się dla mnie prosta. Co prawda byłem uczniem trójkowym, ale myślę że i Ty możesz dać radę. 

komentarz 2 maja 2020 przez Czokonuszek Nowicjusz (220 p.)
A masz jakiś sposób na efektywną naukę?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 246 wizyt
–4 głosów
1 odpowiedź 638 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 637 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...