• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki SSD do mojego laptopa? HDD -> SSD A może SSD+HDD?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
379 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Koval Nowicjusz (230 p.)

Cześć!

Chcę wymienić dysk HDD w moim lapku na SSD. Nie wiem jak go dobrać, jakie parametry i na co zwrócić uwagę, aby mój laptop go obsłużył. Pod tym linkiem (https://forum.pasja-informatyki.pl/482770/jaki-to-dysk-sata-wybor-ddr3) wrzuciłem klika fotek z mojego laptopa. Może wpisać jakąś komendę do wiersza poleceń, aby dowiedzieć się jaki dysk mogę kupić, na jaki wymienić mój stary HDD. Proszę o pomoc. 

 

PS- czy jest opcja, jeśli tak, to jaka (nowa kieszeń?), abym kupił mniejszy dysk SSD na system, a mój HDD został w lapku? Jest taka możliwość w tym konkretnie modelu?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2020 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

Tutaj masz opis dysku.

Tutaj masz kieszenie na dyski. Powinny pasować.

Tutaj masz dyski.

komentarz 18 kwietnia 2020 przez Koval Nowicjusz (230 p.)
Dzięki wielkie za odpowiedź!

Czyli drugi dysk, gdybym chciał włożyć, to muszę zamiast napędu CD wsadzić? Będzie tam gdzieś ta wpinka, aby go wpiąć? Czy jak to wygląda?

A jakbym się zdecydował na sam SSD, to mogę normalnie bez kieszeni go włożyć w tę obudowę, którą mam od HDD?

 

I jeszcze pytanie o markę SSD, który polecasz? Jaka firma się sprawdzi? Opinii jest mnóstwo, czytałem :)
komentarz 19 kwietnia 2020 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

Tak zamiast napędu CD-room możesz zainstalować drugi dysk HDD lub SSD .

Tak możesz używać  jednego dysku  SSD zamiast dysku HDD musisz zainstaloać na nowo system lub  sklonować obecny  z dysku HDD na  SSD.

Nie chce promować firm ale po przeczytaniu tego wybierzesz  dla siebie dysk.

komentarz 19 kwietnia 2020 przez Koval Nowicjusz (230 p.)
Jaca- dzięki za odpowiedź, zabieram się do lektury. Powiedz proszę czy jak SSD zamontuję w miejscu CD-roomu, to normalnie mogę na niego przenieść system?
komentarz 19 kwietnia 2020 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

Tutaj masz link.

Ale jak masz rzeczy nie potrzebne na systemie to lepiej będzie jak postawisz (zainstalujesz ) na nowo system.

komentarz 19 kwietnia 2020 przez Koval Nowicjusz (230 p.)
Ok, czyli normalnie mogę zostawić HDD na swoim miejscu, a w miejscu CD-roomu, gdzie włożę SSD postawić na nowo system i ustawić w biosie, aby z niego startował?

 

A jak mam u siebie WIn 7 Pro, to mogę na SSD dać inny, nowszy system? Laptop to uciągnie?
komentarz 21 kwietnia 2020 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Tak możesz dać  dysk w kieszeń SSD  u siebie mam  zrobione, że  dysk HDD jest w kieszeni CD romu a  dysk SSD na miejscu  oryginalnym.

Tak możesz zainstalować window-s 10 sterowniki będziesz miał zainstalowane  producenta  windowsa lub jeżeli producent  sprzętu wydał sterowniki na  windows 10 to możesz ręcznie zainstalować byłoby wskazane.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 553 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez SullBear Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 3,897 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...