• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gdy podłączam dysk HDD do laptopa wyskakuje znaczek Win10 i nic się nie dzieje (system na SSD)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
205 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Mariola Nowicjusz (120 p.)
Witam, posiadam laptop lenovo g50-80, kupiłam nowy dysk SSD, na którym został zainstalowany system Win 10 i wszystko śmiga. Problem pojawił się gdy w kieszonkę włożyłam stary dysk z tego laptopa HDD. Mianowicie po włożeniu go i odpaleniu laptopa ten bardzo długo się ładował a następnie widoczny był znaczek Windows 10 na czarnym ekranie. Czekalam godzinie aby się upewnić i ciągle było jak napisałam wcześniej.  (owy dysk HDD został wczesniej sformatowany, był na nim system jak i pliki). Po odłączeniu go laptop zaczął normalnie działać. Dysk HDD podłączony był do kieszonki /adaptera zamiast wejścia DVD. Wchodząc do BIOSU oba dyski były widoczne, gyd zobaczyłam, że dysk HDD jest nad SSD z systemem przeniosłam SSD nad niego i wciąż nic. Dysk HDD wcześniej gdy miał w sobie system funkcjnowal normalnie i ssd gdy był w kieszonce od DVD również był widonczy(jeszcze nie miał w sobie systemu). Sprawdzałam jeszcze ten dysk HDD wsadzając go do kieszonki zewnętrznej pod kabel USB i wyświetlał się, było można przenosić pliki i tp.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 stycznia 2022 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
1 - włożyć dysk hdd

2 - uruchomić komputer

3 - ustawić bootowanie z dysku ssd

4 - obserwować i napisać wnioski / rezultaty na forum

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 552 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez SullBear Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 3,895 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 429 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2023 w Sprzęt komputerowy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...