• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki dysk SSD do laptopa lenovo Ideapad 320?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,893 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
edycja 17 sierpnia 2018 przez lolk45

Witam,

Chcę kupić laptopa Lenovo Ideapad 320 i5-8250U. Planuję wziąć wersję z 8 gb ram, bo dołożenie 4 gb do 4 gb wbudowanych to podobny koszt. Mam problem z dyskiem. Różnica pomiędzy HDD 1 tb i SSD 240 gb to 130 zł. Mógłbym kupić wersję HDD i dołożyć GoodRam IRDM 240 gb za 240 zł i zostałby mi jeszcze stary dysk, który na pewno by się przydał. A może nawet zdecyduję się na wersję 120 gb za 130 zł.

Ta decyzja jest uzależniona od jakości dysków jakie Lenovo dodaje do swoich latopów. Są to dobre jakościowo dyski? Osiągają takie wyniki jak wyżej wymieniony GoodRam? Nie mogę też znaleźć informacji czy jest to m.2 sata, m.2 pcie czy zwykłe sata III.

Wersja i5/8gb/1000gb HDD - 2 200zł

Wersja i5/8gb/240gb SSD - 2 330 zł

Goodram IRDM 240gb

Dodam, że posiadam już dwa takie dyski Goodram 120 gb i jestem bardzo zadowolony.

komentarz 17 sierpnia 2018 przez Benek Szeryf (90,990 p.)

Piszemy wziąć.

komentarz 17 sierpnia 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Napisałem źle, kliknąłem na autokorektę i jeszcze gorzej wyszło. Już poprawiłem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Zależy do czego będzie wykorzystywał dany laptop.

1) Kwota przeznaczona na zakup:
2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
5) Osobiste preferencje:
6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Kupno dysku SSD oddzielnie na pewno wyjdzie drożej niż przy zakupie z jednym dyskiem.

Stosunkowo taniej Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256/DVD-RW (reflink) od razu z dyskiem SSD nie wiele drożej od modeli z samym HDD. Więcej można powiedzieć jak podasz podstawowe informację.
 

komentarz 18 sierpnia 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Model już wybrałem i jestem go praktycznie pewien. Pytanie dotyczy tylko dysku SSD. Laptop raczej do oglądania filmów i przeglądania internetu. Więc istotna była matryca FullHD. System już posiadam.

Najważniejszą częścią pytania było to czy dyski SSD lenovo są dobre. Posiadam starego ThinkPada w którym dysk SSD jest niedużo szybszy od HDD.

Dzięki za link, bo jest to ten sam co na allegro, a trochę taniej. Mam też kod rabatowy do X-KOM 70 zł, więc idealnie się składa.
komentarz 18 sierpnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
No ale sam sobie odpowiedziales poczesci. Moze byc nie wiele szybszy, bo ma maly transfer i tyle, oprocz teho pewnie jest na sata a nie m2, wiec to tez roznice robi. Sprawdz ten dysk, bo nazwa itd powinna byc raczej podana
komentarz 18 sierpnia 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

@lolk45, Tego Ci nikt nie odpowie jaki jest tam dysk, z tego co się rozpoznałem to montują różne. Jedna osoba z innego forum dostała Samsunga EVO, choć mi się wydaje dziwne.

komentarz 18 sierpnia 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Też mi się wydaje, że nikt tego nie wie, ale warto próbować. Pewnie montują to czego mają najwięcej.

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 1,907 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,125 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez dequk Użytkownik (810 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 551 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez SullBear Nowicjusz (120 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...