• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca/rozwój zawodowy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
216 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2020 w Offtop przez piojag Nowicjusz (200 p.)
Dzień dobry

Mam pytanie odnośnie ścieżki rozwoju zawodowego..prawdopodobnie dlatego dałem to zapytanie do tematu Offtop.

W dużym skrócie mam roczną przygodę z kierunkiem technik/informatyk oraz miałem okazję uczestniczyć w kursie programowania w języku Java w firmie CodersLab.

Kurs sam w sobie oceniam dobrze lecz nie miałem po jego zakończeniu możliwości "podłapania" się nawet na staż w jakiejś mniejszej firmie deweloperskiej. Zdaję sobie sprawę, że rynek IT może się wydawać bardzo przyjemny na pierwszy rzut oka(pensja,kontakty etc), ale po odbyciu kursu stwierdzam brutalną prawdę..człowiek który nie studiuje tego kierunku..nie podłapie jakichś znajomości ma bardzo małe szanse na pracę..jedyne co mi pozostało po tym kursie to rozdźwięk słów instruktora(którego doświadczenie bardzo cenię i będe cenił) że trzeba bardzo dużo poświęcić by chociaż trochę zaistnieć jako samouk..

Piszę tego posta celem zapytania się o drogę jaką mogę sobie po Javie obrać.. i co byłoby w moim przypadku sensowne.. Jestem dobrze poinformowany..spędziłem rok na informacji naukowej i bibliotekarstwie i nie mam problemu z szukaniem informacji nt. poszczególnych podzespołów komputera bądź to szukaniem kursów online

Obecnie w związku z Covid-19 zdążyłem szybko zauważyć, że wiekszość tych filmów instruktażowych jest bezpłatna( na miesiąc ) co mnie ucieszyło więc dość szybko uciekłem w naukę podstaw Kotlina oraz Scali.

Wiem,że mogę zabrzmieć na kogoś kto się przeciąża, ale jestem kimś kto powoli, lecz konsekwentnie składa elementy układanki w całość i zaczyna kojarzyć jak w Scali wszystko jest obiektem albo do czego służą w Kotlinie słowa kluczowe data class lub object(który automatycznie generuje Singletona)

To wszystko nie jest mi obce ze względu na determinację i upór jaki mną kieruje..tylko pozostaje mi jedno pytanie u kogo zacząć się rozwijać i nabierać komercyjnego doświadczenia

 

Pod spodem zamieszczam linka do swojego ogłoszenia z kontaktem jakby ktoś chciał na czas kwarantanny założyć wspólny projekt albo poradzić mi coś w związku moją sytuacją zawodowa

https://www.gumtree.pl/a-wymiana-umiejetnosci/krakow/wymiana-umiejetnosci-informatycznych/1007094437830910641228509

 

Pozdrawiam

Piotr

 

https://www.gumtree.pl/a-wymiana-umiejetnosci/krakow/wymiana-umiejetnosci-informatycznych/1007094437830910641228509
1
komentarz 10 kwietnia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

po odbyciu kursu stwierdzam brutalną prawdę..człowiek który nie studiuje tego kierunku..nie podłapie jakichś znajomości ma bardzo małe szanse na pracę

bzdura, na rynku brakuje programistów, pytanie tylko co faktycznie umiesz?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Robiles cos ponad program kursy? Jakieś własne projekty?

Zgadzam się z Twoja opinia, że trudno jest zainstnieć po kursie i zdobyć 1. prace ale po studiach też nie każdemu się udaje. Na studiach masz przeważnie 3-5 lat na załapanie kontaktów, dużo wydarzeń IT oraz koła naukowe. Na kursie jesteś skazany na kilka tygodni z paroma osobami to bez porównania mniej. Moja rada jest taka, jeśli chcesz zaistnieć możesz wybrać kilka ścieżek - zacznij się udzielać w internecie - własny projekt, konto na linkedinie oraz blog na którym dokumentujesz swoją edukacje. Kolejna ścieżka to wydarzenia IT w Twojej okolicy - poszukaj czegoś na facebooku lub na meetup.com.

 

Kolejna sprawa, czy na pewno dobrze umiesz Jave? Zrobiłeś jakiś wiekszy projekt w tej technologi, coś więcej niż zadania na kursie? Jeśli nie to zapewniam Ci, że nie umiesz dobrze javy i wtedy nie warto brnąć w Kotlina lub Scale tylko powrócić do Javy i zrobić 1-2 solidne projekty i wrzucić je na gita. Obecnie lepiej jest mieć pracownika który dobrze umie jedną technologie niż takiego który powierzchownie wie jak się pisze kod w 3 różnych.
komentarz 10 kwietnia 2020 przez piojag Nowicjusz (200 p.)

Na Springu się skupiłem bo tak polecał instruktor..próbowałem rozwiązać zadanie testowe do jednej firmy(nazwa apki - >GsonApp) ale w przeciągu 2 dni ciężko mi było przebrnąć przez temat serializacji i deserializacji JSON'a oraz CSV naraz samemu więc po zamieszczeniu ogłoszenia ogólnie dopisujemy wspólnie z kolegą(odpisał na moją reklamę) kod do wątku TeamFromLeaflet1.0 by zrobić coś konkretnego.

Sam mam dwa pomysły pod które wypisałem technologie i jestem na etapie rozwijania tego ucząc się na bieżąco materiałów z kursu PluralSight

 

Dla Pana może to być bzdurą no ale obklikałem już każde miejsce w Krakowie..stąd moja lekka desperacja..

Jedyna sensowna rzecz to taka jaką mi poradził deweloper z pewnego biura

(miało tam być podobno stanowisko juniorskie no ale po 5 miesiącach dalej go nie widzę a ja za bardzo nie mam z czego żyć)

bym zainteresował się reaktywną technologią i ją zaimplementował w Springu(tak ja sobie dopowiedziałem)...ale do tego chyba jeszcze długa droga bo technologia reaktywna musi mieć jednak solidny "kregosłup" pod postacią REST-owego API, a przynajmniej chciałbym by miała.

 

Wolę już nie pisać na forum bo się wstydzę swojej obecnej sytuacji..przez cały swój czas byłem tylko pomocnikiem administracyjnym w Urzędzie które było finansowane przez Firmę Aktywizacyjną Bezrobotnych...gdy skończyła się klauzula(8 miesięcy) to skończyła się "dobroć" urzędu..

 

Kiedyś w projekcie krakowskiej karty zrobiłem skan sieci poprzez Nmap celem podejrzenia, czy mieli pozabezpieczane porty obsługujące drukarki..okazało się, że nie więc jakie było moje zdziwienie gdy na drugi dzień obejrzałem dział IT w ruchu, a ja sam po tych czynnościach których byłem naocznym świadkiem mogłem zobaczyć u siebie na smartfonie porty z oznaczeniami HTTPS.

 

Sam skan oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie mógł być do końca legalny, ale byłem już nieco wprawiony(tylko urzędowa umowa o pracę zakazywała wykonywania nasłuchu portów) nie typowa zleceniówka Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji S.A.

 

Lubię informatykę..jestem po seansach większości Państwa filmów instruktażowych i stanowią one istotny wpływ w mój Self-Improvement.

Ba nawet udało mi się przebrnąć przez 4 sezon Mr. Robota(na temat którego podcasty Pana Mirosława oceniam na wysokim poziomie)

 

W dobie tego co się dzieje obecnie w moim życiu zawodowym sam bym mógł uznać siebie za tego kogoś podejmującego ryzyko..szukającego czegoś nowego w tych odległych czeluściach życia oraz sieci

 

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę..jednak mam wrażenie, że po prostu powinienem podejść do egzaminów ISTQB i ewentualnie celować w sektory bankowe lub kurierskie(jak baza Inpost) mając już zaawansowaną znajomość Postmana jako atut..

 

Co Pan myśli?

 

 

P.S.

Kolega jest po studiach i stwierdził, że zadanie testowe tej firmy jest trudne

 

Pozdrawiam

Jagiełło Piotr

 

 

Moje repo:

https://github.com/piojagcodes

komentarz 10 kwietnia 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Tak jak pisałem wyżej:

1. Wymyśl sobie własny projekt i go realizuj. Uważam, że spring jest idealną technologią na większe projekty więc jeśli dobrze znasz podstawy to wykorzystaj to.

2. Załóż konto na linkedinie, poobserwuj nawiąż kontakty.

3. Zainteresuj się wydarzeniami w Twojej okolicy i na nie uczęszczaj. (Teraz przez wiadomą sytuacje wydarzeń nie ma ale powinny szybko wrócić)

4. Wiem, że chciałbyś jak najszybciej zarabiać ale może warto zainteresować się darmowych stażem lub praktykami? (Ja tak zaczynałem i po miesiącu dostałem umowę :))

5. Zadanie rekrutacyjne trudne ale do zrobienia

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 357 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 264 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2020 w HTML i CSS przez DominikPie Użytkownik (770 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 387 wizyt

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...