• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Terminal HP z Debianem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
222 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez jerk0 Użytkownik (540 p.)

Kupiłem Terminal HP 2GB RAM + 1x1.0GHz + 10GB Flash. Mam zamiar zainstalować na nim Debiana. Od razu mówie, że mam statyczny adres IP. I mam pewne dylematy/pytania. Z góry dzięki za pomoc.

  1. Dlaczego nie warto/warto zainstalować na nim nginx + mysql i hostować swoją stronę WWW a następnie wypuścić ją w eter?
  2. Jeśli nie warto, to w jaki sensowny sposób, oprócz nauki mogę go wykorzystać?
  3. Jeśli nie warto to:
    1. Czy jest sens postawić na tym FreeNAS, dokupić porządny dysk itd?
    2. Czy lepiej kupić do niego jakiś monitor, czy postawić gdzieś w pokoju a następnie łączyć się przez SSH (PuTTY) i kombinować coś w terminalu?

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 31 marca 2020 przez 1234 Dyskutant (9,140 p.)

1. I warto i nie, zależy do czego. Jeżeli do nauki to jak najbardziej dobry wybór, jeżeli ma na nim coś stać to ze względów ekonomicznych po prostu lepiej kupić hosting i nie martwić się o redundancje łączy internetowych, zasilania, zasilacze awaryjne, chłodzenie itd. które normalna serwerownia zapewnia, ale dopóki nie ma to być jakaś duża strona, a np coś dla znajomych to nic nie stoi na przeszkodzie

2. Zawsze możesz postawić serwer jakiejś gry, możesz go użyć do jakichś kreatywnych projektów (może jakiś serwer zarządzający obliczeniami równoległymi, chociaż to w momencie gdy masz kilka komputerów w zanadrzu, ale kto wie ;) )

3. Tu też zależy, jeżeli chcesz tylko i wyłącznie prostego NAS'a to opcja numer 1, jeżeli poza NAS'em chciałbyś móc się pobawić linuxem to nic nie stoi na przeszkodzie żeby na linuxie samemu postawić sobie serwer Samba

 

Jeżeli jeszcze nie znasz (w co patrząc na twój wybór terminala jako serwera wątpie) kanału Grzegorza Kogra to podam linka bo ma dosyć ciekawe filmy o tematyce serwerów właśnie: https://www.youtube.com/channel/UCK7ftQlnjUs0UDpACeNrkHg

komentarz 31 marca 2020 przez jerk0 Użytkownik (540 p.)
edycja 31 marca 2020 przez jerk0
To nie do końca mój wybór. Na discordzie Linuxowym ktoś mi polecił "Terminal HP za grosze" jako prosty serwer :) P.S Dzięki za odpowiedź. Co do kanału, to chętnie zajrzę.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 101 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 988 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 2,520 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez ignacjusz Bywalec (2,390 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...