• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

WSL2 - Linux - Otwieranie plików/folderów Windows przez Windows Terminal ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
987 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez b0arsecpl Początkujący (440 p.)
Cześć,

w jaki sposób w Terminalu przechodzić do katalogów Windowsa?
Lub w jaki sposób je tam zmapować ?

Potrzebuję do CTF (działam na Win 10) - a nie chcę przełączać się co chwilę do RDS (Linux).
Z góry dziękuję za odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość dopiero startuję.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2020 przez Nelson89 Dyskutant (7,720 p.)

Cześć,

jak uruchomisz np. Ubuntu na WSL to terminal otworzy się już w jakimś katalogu. W ramach tego terminala możesz przemieszczać się do innych katalogów po poprzez polecenie cd. np.

cd katalog/katalog_1/katalog_2

z poleceniem ls możesz wyświetlić zawartość bieżącego katalogu, a polecenie z opcją a wyświetli zawartość katalogu wraz z ukrytymi plikami i katalogami, np.:

ls -a

Jest jeszcze polecenie tree (chyba trzeba je dodatkowo zainstalować), które wyświetli Ci strukturę danego katalogu i plików

o to Ci chodziło?

Pozdrawiam,

Nelson

komentarz 11 sierpnia 2020 przez b0arsecpl Początkujący (440 p.)

Niestety ale nie chodzi mi o Terminal w Linuxie, tylko tak jak w filmiku u Damiana na WSL2 stawiam sobie Linuxa, mam przykładowo Ubuntu. Jestem w stanie przez Windows Terminal uruchomić sobie Terminal tego Linuxa. I moje pytanie jak dotrzeć do Katalogów Windowsa używając terminala Linuxa ?

komentarz 11 sierpnia 2020 przez Nelson89 Dyskutant (7,720 p.)

ahh widzisz, to źle zrozumiałem :P

No to spróbowałbym poszukać z wykorzystaniem polecenia find.

find / -name Program\ Files -type d

Z tym poleceniem wyszukasz katalog Program Files. A jak już znajdziesz ten katalog to masz w zasadzie pliki i foldery Windowsa.

Pozdrawiam,

Nelson

komentarz 12 sierpnia 2020 przez Nelson89 Dyskutant (7,720 p.)

Nie wiem czy dalej aktualne ale dysk c znajduje się pod ścieżką:

/mnt/c

pozdrawiam

Nelson

komentarz 12 sierpnia 2020 przez b0arsecpl Początkujący (440 p.)
Dziękuję, :) o to właśnie chodziło!
komentarz 12 sierpnia 2020 przez b0arsecpl Początkujący (440 p.)
Nie do końca to, ale poznałem dzięki temu wyszukiwanie katalogów po nazwie ;) dziękuję.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 290 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 367 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Maciow Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 2,520 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez ignacjusz Bywalec (2,390 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...