• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Czy instalować Kali Linux na dysku?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
884 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez jerk0 Użytkownik (540 p.)
zamknięte 30 marca 2020 przez jerk0
Hej, mam dylemat. Chciałem zainstalować na wirtualnej maszynie Kali Linuxa, żeby po prostu ogarnąć inny system w wolnym czasie. Słyszałem, jakoby Kali był stworzony "tylko" pod LiveCD bo podobno instalowanie go na vm będzie niebezpieczne. Co o tym sądzić?

edit:

Mam jeszcze pytanie, ile potrzebuje miejsca na dysku, żeby na spokojnie móc z niego korzystać? Czytałem, że kiedy kompilujesz, to potrzeba minimum 150GB. Co to znaczy, że kompiluje? Czy na początku będzie to potrzebne? Ogólnie chcę się z terminalem pobawić, na razie tyle.
komentarz zamknięcia: temat wyczerpany

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 30 marca 2020 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
wybrane 30 marca 2020 przez jerk0
 
Najlepsza
W celu nauki Linuxa masz do dyspozycji wiele innych dystrybucji. Kali nie jest zbyt trafionym wyborem, jeśli nie interesuje Cię bezpieczeństwo.

Z mojej wiedzy wynika, że Kali nie jest tylko na pod Live CD, możesz go zainstalować na dysku jak każdy inny system. Niebezpieczeństwo Kaliego zależy od niewiedzy lub głupoty użytkownika, który niewłaściwie wykorzystuje narzędzia tego systemu. Równie dobrze komputer z Windowsem też jest niebezpieczny, bo możesz wysłać do kogoś maila z pogróżkami, co podpada pod paragraf.

Natomiast jeśli nie interesuje Cię cyberbezpieczeństwo albo naoglądałeś się Mr. Robota i chciałbyś zostać hakerem (odradzam), to odpuść tę dystrybucję i wybierz którąkolwiek inną.
komentarz 30 marca 2020 przez jerk0 Użytkownik (540 p.)

Dzięki.

Niebezpieczeństwo Kaliego zależy od niewiedzy lub głupoty użytkownika, który niewłaściwie wykorzystuje narzędzia tego systemu.

Do czego zmierzasz?

Natomiast jeśli nie interesuje Cię cyberbezpieczeństwo albo naoglądałeś się Mr. Robota i chciałbyś zostać hakerem (odradzam), to odpuść tę dystrybucję i wybierz którąkolwiek inną.

Spokojnie, nie oglądałem i hakerem zostać nie zamierzam.

 

komentarz 30 marca 2020 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Dlaczego więc wybrałeś Kaliego, a nie inną dystrybucję?
komentarz 30 marca 2020 przez jerk0 Użytkownik (540 p.)
Sczerze, to nie wiem jak ci na to odpowiedzieć. Po prostu szukałem jakiś dystrybucji na wikipedi/na yt/ogólnie w internecie na "ślepo". Co możesz mi innego doradzić, co sprawdzi się na początek?
1
komentarz 30 marca 2020 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Zwykle polecam tę stronę https://distrowatch.com/ i zalecam zerknięcie na najpopularniejsze dystrybucje w tabelce po prawej. Zwykle ludzie polecają na początek:

  • Mint
  • Debian
  • Manjaro
  • Ubuntu

Sam używam OpenSUSE i różnych pochodnych Debiana (swoją drogą Kali Linux jest pochodną Debiana, ale przeznaczoną do pentestów). Dziwne, że szukając na ślepo natknąłeś się od razu na Kali Linuxa, a nie na najpopularniejsze dystrybucje.

 

komentarz 30 marca 2020 przez jerk0 Użytkownik (540 p.)
Oczywiście, że nie od razu, ale on mnie do siebie skłonił. Dzięki, wybrałem na początek Ubuntu.
komentarz 31 marca 2020 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Uważałbym z tą popularnością na distrowatch. Miejsca na tym rankingu są na pewno źle przedstawione. Ubuntu prawdopodobnie znacznie wyprzedza wszystkie inne dystrybucje.
komentarz 31 marca 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
A ja bym uważał z tą popularnością. Bo popularne nie znaczy dobre.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,559 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2020 w Systemy operacyjne, programy przez lubie internet Użytkownik (780 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,269 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 608 wizyt

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...