• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

instalacja kali linux na dysku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,555 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2020 w Systemy operacyjne, programy przez lubie internet Użytkownik (780 p.)
Witam!

chciałbym zainstalować kali linuxa obok windowsa (spartycjonować dysk) tylko nie wiem jak tego dokonać!

odpowiedzcie prosze!

pozdrawiam
komentarz 21 lutego 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Nie wiesz, jak utworzyć partycję, czy generalnie masz problem z uruchomieniem instalatora?
komentarz 21 lutego 2020 przez lubie internet Użytkownik (780 p.)
przeniesione 28 lutego 2020 przez Arkadiusz Waluk
nie wiem jak zainstalować kaliego na tej partycji a tak to raczrj umiem

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 lutego 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Musisz wypalić sobie obraz .ISO na jakiś inny nośnik np pendrive, potem zbootowac z niego komputer, wlaczyc instalator i wybrac odpowiednia partycje (ps. nie polecam korzystania z kaliego na domowym sprzecie)
komentarz 29 lutego 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

@lubie internet,

To czy będzie Ciebie pytał o wybór systemu zależy od tego czy masz multiboot czy po prostu sformatowałeś partycję z dawnym systemem wiec nie pojawi się nic. 

I nie, nie mam zamiaru powiedzieć Ci jak zrobić multiboot. Musisz albo poszukać w Google, albo po prostu nauczyć się trochę nt działania komputera.

Nie widzę również sensu pisania bezsensownych komentarzy z trzema kropkami, podobne bezsensowne będą przeze mnie flagowane i wysyłane do administracji.

Wykorzystywanie dobroci użytkowników forum zadając idiotyczne pytania też nie jest wskazane, i też możliwa jest za to blokada.

Poza tematem: po co Ci kali gdy nawet nie znasz podstaw? Po co ci ten system na zwykłym komputerze? Czemu nie odpalisz go z livecd (o ile wiesz co to jest)? Dlaczego nie zainstalujesz go na wirtualnej maszynie?

komentarz 29 lutego 2020 przez lubie internet Użytkownik (780 p.)
edycja 29 lutego 2020 przez lubie internet
odpaliłem go na virtualnej maszynie i mam go w niej!

i nie krzycz teraz że to wszystko jest niepotrzebne co tu piszemy

i odpaliłem go z live cd ale na live cd sie nie zapisuje

a chce go zainstalować żeby mieć interfejs wlan0!

bo nie da sie go mieć normalnie
komentarz 29 lutego 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Poczytaj czym jest live CD i wtedy zrozumiesz czemu sie nie zapisuje na live CD
komentarz 29 lutego 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

@lubie internet, 

odpaliłem go na virtualnej maszynie i mam go w niej!

No ok, jeśli więc masz go na wirtualnej maszynie to nie rozumiem po co chcesz robić multiboot.

 i nie krzycz teraz że to wszystko jest niepotrzebne co tu piszemy

Po pierwsze nie krzyczę, po drugie to co piszemy nie jest potrzebne gdyż jest to najprostsza wiedza i wszystkie odpowiedzi mógłbyś znaleźć w Internecie (który rzekomo lubisz - wnioskuję po nicku)

 i odpaliłem go z live cd ale na live cd sie nie zapisuje

Tak jak wspomniał Dragon, poczytaj czym jest livecd i zastanów się, czy to zapisywanie jest Ci na pewno potrzebne.

a chce go zainstalować żeby mieć interfejs wlan0!
bo nie da sie go mieć normalnie

Nie rozumiem dlaczego każde zdanie jest w nowej linijce, trochę trudno się to czyta, ale nie ważne. Jeśli kali jest Ci potrzebny tylko po to, żeby mieć wlan0 to chyba coś źle robisz. Na innych dystrybucjach bez problemu da się takie coś osiągnąć, ponadto nie wiem czemu wlan0 jest Ci tak potrzebny - jeśli masz inny pokroju eth0 czy cos innego i Internet działa to nie ma sie czym martwić i szukać sobie na siłę problemu. 

komentarz 2 marca 2020 przez lubie internet Użytkownik (780 p.)
spko

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 878 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez jerk0 Użytkownik (540 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,264 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 600 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...