• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak przyspieszyć działenie komputera bez dodawania RAM-u ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,383 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez michal78 Nowicjusz (150 p.)
Witam, po instalacji Windows 10, komputer znacząco zwolnił. Otwieranie programów, w tym przeglądarek internetowych oraz samo przeglądanie skrzynki pocztowej wyraźnie działa wolniej. Sprawdziłem działające aplikacje i procesy w tle(wyłaczyłem zbędne-nie pomogło), szybkość internetu w normie. Poprzednio na kompie był Windows 8.1, sprzęt działał jak "rakieta".

Czy ktoś ma pomysł na optymalizację komputera bez dodawania kości pamięci RAM ?

Dziękuję za  informacje.

pozdrawiam

6 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2015 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
wybrane 10 sierpnia 2015 przez michal78
 
Najlepsza
Jest takie powiedzenie: "wyżej dupy nie podskoczysz". Jeżeli instalujesz nowy OS na starym sprzęcie myśląc, że będzie to śmigać, bo tak powiedział Pan od marketingu M$ to dałeś się nabrać, ale jeżeli komp nie jest aż tak stary to przyczyn może być sporo np:

1. Jeżeli aktualizowałeś windowsa przez narzędzia systemowe to będziesz na dysku miał taką sieczkę, że sam windows nie będzie wiedział o co chodzi i pogubi się we własnym syfie.
Rozwiązanie - Zainstalować system bezpośrenio z instalatora Win 10.
2. Niezdefragmentowany dysk.
Rozwiązanie - Zdefragmentować dysk.
3. Zbędne usługi działające  tle.
Rozwiązanie - Zoptymalizowanie systemu.
4. SWAP
Rozwiązanie - Ustawienie odpowiedniej wielkości pliku wymiany adekwatnie do posiadanej ilości pamięci RAM.
5. Windows 10 jak każdy, nowy produkt M$ jest lekko niedoje****y.
Rozwiązanie  - Poczekać na SP ;)
 

Dlaczego ja pozostałem przy Win 7? Odpowiedź jest prosta, ponieważ ten system w pełni wspiera wszystkie technologie w moim obecnym PC.
BTW to i tak mam zamiar w najbliższym czasie potestować tego Ubuntu..
komentarz 9 sierpnia 2015 przez niezalogowany
W piątym punkcie jest o jedną * za dużo ;)
komentarz 10 sierpnia 2015 przez michal78 Nowicjusz (150 p.)
Hey, pkt. od 1-3 były wykonane nie pomoglo. Zastanawiam sie czy instalacja win 10 z tworzeniem na nowo partycji dysku pomoże, jak nie to chyba sprzet zbyt leciwy na Win 10. :)
+1 głos
odpowiedź 7 sierpnia 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
Jak nie chcesz kupować ramu, to kup dysk SSD
+1 głos
odpowiedź 7 sierpnia 2015 przez niezalogowany

Siedze na OS X i nie mam takich problemów cheeky

+1 głos
odpowiedź 9 sierpnia 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Odpowiedź jest naprawdę prosta :)

Nowy MS strasznie śmieci po sobie:0 1) Zdefragmentuj kilku krotnie różnymi algorytmami swój dysk i od razu zobaczysz, że przyspieszy ( u mnie po instalacji defragmentacja sięgła 52% ... :< ) 2) Windows 10 jest przeznaczony głównie na rynek nowych technologii / urzadzeń przenośnych, gdzie większość tego sprzętu jest już fabrycznie wyposażona w dyski SSD. Niestety, nie da się tego obejść - zakupisz dysk SSD i od razu 10 zacznie chodzić tak jak powinna. Względem choćby 8.1 MS ukatrupił sprzęt bez dysków SSD albo hybrydowych.
0 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2015 przez Vodoo Dyskutant (9,270 p.)
Regularnie oczyszczaj (CCleaner) i defragmentuj komputer. U mnie pomaga.
komentarz 10 sierpnia 2015 przez michal78 Nowicjusz (150 p.)
hey , nie pomogło
0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2015 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Jak aktualizowałeś to być może na dysku systemowym zabrało miejsca bo poprzedni windows ładuje się do katalogu windows.old czy coś takiego jesli masz za mało wolnego miejsca na dysku systemowym to plik pamieci wirtualnej się nie zmieści lub bedzie mały. Warto też zdefragmentować dysk aby plik pamieci wirtualnej miał szanse ulokować się w jednym miejscu jako plik ciagły.
komentarz 10 sierpnia 2015 przez michal78 Nowicjusz (150 p.)
Hey, pamięci wolnej na dysku systemowym zostało odpowiednio  dużo.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 49 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia w Sprzęt komputerowy przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 276 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 655 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...