• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki procesor czy ile pamięci RAM do komputera ? - Win 10

Object Storage Arubacloud
0 głosów
655 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez BarSki13 Obywatel (1,250 p.)
Witam,

Chciałbym zapytać jaki procesor można użyć do systemu windows 10 64 bitowego. Nie chodzi mi o nowe procesory typu intel core i5 czy amd ryzen 5. Komputer chciałbym złożyć z używanych części. Czy 8 GB RAM da radę z windows 10 64 bit ? Czy potrzeba tu 16 ? Nie robię jakiegoś dobrego komputera tylko taki do przeglądania internetu czy korzystania z pulpitu. W sumie nawet 32 bit system wystarczył by. Jakiego procesora można by użyć ? Czy amd athlon dałby radę i 8 GB RAM o taktowaniu pamięci RAM 2133 ? Czy może intel pentium ? Jak radzicie ?

Z góry dziękuję za odpowiedź
komentarz 17 maja 2020 przez Barbarossa Obywatel (1,650 p.)
Jaką płytę masz? I jaki budżet? :)

A jak tylko do neta przeglądania, a nie grania to zastanowił bym się nad sensem kupowania windowsa, na rzecz darmowego linuksa np. mint

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 17 maja 2020 przez Barbarossa Obywatel (1,650 p.)
edycja 17 maja 2020 przez Barbarossa
Ja mogę w sumie polecić Intel Core i5-3570 @ 4x 3.8GHz (nie jest taki drogi)

8GB RAM starczy spokojnie

I tak jak w komentarzu zastanowił bym się nad kupnem windowsa

edit. Warto dysk SSD kupić
komentarz 17 maja 2020 przez BarSki13 Obywatel (1,250 p.)
Windowsem nie muszę się przejmować, dysk SSD na pewno kupię, bo wiem co to znaczy win 10 na HDD. Jeśli chodzi o procesor to dzięki za podpowiedź.

Płytę główną dopiero kupię, odpowiednią pod procesor.

Zadałem to pytanie bo mój komputer z piwnicy, nie działa, płyta główna jest spalona, nie wiem też co z procesorem i pamięcią RAM, jedynie co to na pewno zasilacz 350 W działa i chce go użyć do odnowienia tego komputera, oczywiście wkładając te podzespoły do obudowy starego PC. Budżet to kieruje się tak aby był jak najmniejszy bo to nie będzie mój główny komputer (główny komputer to dopiero zakupię i będzie on już do gier) chce na nim po prostu uruchomić jeden program, który na normalnym komputerze nie pójdzie, bo antywirus go kasuje. Dlatego właśnie będę naprawiał ten komputer, a posłużyć mi może też w ćwiczeniach na informatykę.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 8,761 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez Sebastian Jaromin Początkujący (420 p.)
+3 głosów
4 odpowiedzi 9,344 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 356 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...