• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Windows 10 + XAMPP

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
11,138 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez bartek7910 Obywatel (1,980 p.)
zamknięte 15 kwietnia 2016 przez bartek7910
Witam serdecznie.

W dniu dzisiejszym uaktualniłem mój sytstem do Windows 10. Niestety okazało się że serwer Apache nie chce wystartować. W oknie XAMPPa jest taki komunikat:

Error: Apache shutdown unexpectedly.
This may be due to a blocked port, missing dependencies, improper privileges, a crash, or a shutdown by another method. Press the Logs button to view error logs and check the Windows Event Viewer for more clues If you need more help, copy and post this entire log window on the forums

Reinstalacja XAMPPa nic nie pomogła.

Dodam że MySQL startuje normalnie.

Jamieś pomysły...?

Pozdrawiam Bartek
komentarz zamknięcia: Znalazłem inne rozwiązanie
komentarz 30 maja 2019 przez zbynio4 Nowicjusz (100 p.)
Odpalanie localhosta na porcie 8080 nie jest eleganckim rozwiazaniem, wystarczy zablokowac uslugi IIS i sprawa rozwiazania, kazdorazowo mozna to zrobic z wiersza polecen (jako admin) net stop W3SVC badz Computer Menagment -> Services and Applications -> Services i ustawic na manulal lub wylaczyc usluge ->Word Wide Web Publishing - po ponownym restarcie Xamp odpala Apache na porcie 80.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
wybrane 7 sierpnia 2015 przez bartek7910
 
Najlepsza
Zmień port na 8080, win 10 ma usługę która blokuje port 80, ale nie pamiętam dokładnie jak się zwie.
1
komentarz 6 sierpnia 2015 przez bartek7910 Obywatel (1,980 p.)
OK. Zmieniłem port na 8080. Apache wystartował, ale po wpisaniu localhost nic się nie wyświetla. Co z tym fantem?
1
komentarz 6 sierpnia 2015 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)

localhost:8080

host:port

 

Jeśli masz skype to on zazwyczaj blokuje ten port domyślnie. W opcjach zaawansowanych skype możesz zmieić używanie portu 80.

1
komentarz 6 sierpnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nic mu to nie da bo na win 10 to nie skype blokuje port 80.
1
komentarz 7 sierpnia 2015 przez bartek7910 Obywatel (1,980 p.)
Uważam problem za rozwiązany. Jako adres trzeba wpisać localhost:8080 i wtedy działa. Nie jest to może optymalne rozwiązanie, ale ważne, że funkcjonuje. Może zabawa z VirtualHost umożliwi wpisywanie adresu bez numeru portu.

Pozdrawiam
+2 głosów
odpowiedź 16 lutego 2016 przez rado85 Nowicjusz (220 p.)
Tu jest odpowiedź: http://blog.imaginea.com/how-to-make-wampxampp-work-on-windows-10/ z Polskiego trzeba odnaleźć usługę: Usługa publikowania w sieci WWW klinąć prawym i zatrzymać - u mnie działa
komentarz 16 lutego 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Czemu nie spojrzysz na datę ani na rzucający się w oczy zielony haczyk z podpisem "najlepsza"?...
komentarz 16 lutego 2016 przez rado85 Nowicjusz (220 p.)
Witaj,

ano dlatego, że znalazłem lepsze rozwiazanie. Autor tego pytania zrezygnował z xamppa. Ja sam nie mogłem znaleźć gdzie zmienić ten port, a jak już bym zmienił to trzeba porty do localhost dopisywać. Szukałem gdzie zmienić Port, grzebałem w zaporze windows i nie pomogło.

A tak rozwiązanie jest szybkie i skuteczne bez kombinowania.

Pozdrawiam.
komentarz 16 lutego 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
No ok, ale autorowi się już pewnie nie przyda, chociaż skąd wiedzieć? :)

P.S. Nie ja dałem ci downvote
komentarz 16 lutego 2016 przez bartek7910 Obywatel (1,980 p.)
Witam.

Faktycznie mnie się to już nie przyda. Przyzwyczaiłem się już do innego serwera, ale może innym użytkownikom się to jeszcze przyda.

Pozdrawiam
+1 głos
odpowiedź 14 grudnia 2015 przez bartek7910 Obywatel (1,980 p.)

Witam

Postanowiłem podzielić się rozwiązaniem jakie zastosowałem. Nie wiem czy w przypadku pakietu XAMPP nadal występuje ten problem, ale ja najzwyczajniej w świecie zamieniłem XAMPP-a na EasyPHP Devserver. Działa bez najmniejszego problemu i jak dla mnie jest praktyczniejszy.

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 298 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 8,031 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,816 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...