• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10 zawiesza się podczas instalacji

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
7,965 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez daniel0daniel Nowicjusz (120 p.)
Witam od pewnego czasu posiadam problem z zainstalowaniem Windows 10, zacina się w trakcie instalacji, gdy uaktualniam windows 7 do 10 za pomocą MediaCreationTool z strony microsoftu to podczas instalacji zacina się w różnych momentach po ponownym uruchomieniu. Instalator ponownie uruchamia komputer kręci się logo windowsa 10 po czym czarny ekran i stoi tak, nic nie da się zrobić. Ten sam problem jest gdy instaluje na czysto, na pendrive 16gb robię sobię obraz właśnie tym programem z strony ms. Po czym w boot menu wybieram aby z niego leciał. Instaluje i również ten sam problem czarny ekran i się zacina. Najdziwniejszy jest fakt że posiadałem już windows 10, lecz po najnowszym updacie który się nazywa "creators update" dzieje się to notorycznie że nie potrafię zainstalować windowsa 10. Moją spekulacją jest to że musieli dodać coś do tego updatu, bo przecież kiedyś działał dobrze. Dodam ze podczas gdy się zatnie i tak stoi to zazwyczaj muszę zrestartować pc, i pojawia się okno odzyskiwania. Próbowałem już wielu rzeczy bo czytałem że mogą to być problemy z kartą graficzną wiec włączyłem zintegrowaną, to samo. Wyczyściłem komputer całkowicie do zera odpaliłem na czysto również, zainstalowałem sterowniki do karty graficznej i też nic. Z 1000 prób i nic. Obecnie jestem na windows 7 i działa wszystko dobrze.
Specyfikacje sprzętowe:

6GB ramu dysk 1t (więc w10 spokojnie powinna działać, w zgodnościach podczas aktualizacji pokazuje ze wszystko pasuje na przejście na win 10)
intel core i3 - 3240 3.40GHz
geforce gt 610
komentarz 4 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Obecnie jestem na windows 7 i działa wszystko dobrze.

To po co ci ten faszystowski Windows 10?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2017 przez pawelgp Początkujący (350 p.)
A co znalazłeś na googlach odnośnie instalacji windows 10 na twojej płycie głównej? Niektóre mają problem i niekiedy trzeba zaktualizować bios, albo specyficzne ustawienia zrobić. No i zawsze polecam zrobić memtest86 swojego RAMu.
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Do resecie OC na default powinno isc. Jak grasz w gry na 7 (grafa i proc sie grzeja przez dluzszy czas i jest sii) to instalacja 10 powinna isc bezproblemowo. Sprawdz antywirem kompa.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,801 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 280 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez DevNay Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 9,737 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...