• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CSS nie wczytuję się po wrzuceniu na serwer, Javascript działa połowicznie

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
1,304 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2020 w HTML i CSS przez grudzin Początkujący (320 p.)
zmienione kategorie 1 stycznia 2020 przez grudzin
Witam, dodałem nowy element strony, jak otwieram lokalnie plik ze stroną wszystko działa, ale gdy wrzuciłem ten sam kod na serwer (przez FileZilla) CSS się nie wczytuje (dzieje się to tylko na PC, na telefonie CSS działa normalnie). Drugi problem który napotkałem tyczy się tego że gdy otwieram stronę na telefonie to nie "wydaje ona dźwięków" które natomiast działają na przeglądarce PC. Trzecim problemem jest to że elementy które są generowane przez JS (innerHTML) nie są w pełni wystylizowane CSS-em (dzieje się tak tylko na telefonie). Przeglądarki z których korzystam to: google chrome - PC, safari i google chrome na telefonie. Z góry dziękuję za pomoc.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 1 stycznia 2020 przez Mya Bywalec (2,790 p.)
wybrane 1 stycznia 2020 przez grudzin
 
Najlepsza
Czy na pewno wrzucasz plik CSS w dobrą lokalizację względem strony HTML, tzn. czy struktura folderów jest taka sama na serwerze jak lokalnie? Czy odwołując się do pliku CSS używasz adresu bezwzględnego czy względnego?

W odniesieniu do reszty Twoich problemów, trudno cokolwiek powiedzieć nie widząc kodu.
komentarz 1 stycznia 2020 przez grudzin Początkujący (320 p.)
Struktura jest taka sama na serwerze jak i na PC, css jest podpięty tak "<link rel="stylesheet" href="style.css">". Problemy które były na telefonie dotyczą tylko urządzeń z IOS, dzisiaj miałem okazję odpalić stronkę na telefonie z androidem i tam wszystko śmiga.
komentarz 1 stycznia 2020 przez Mya Bywalec (2,790 p.)
Może przeglądarka w komputerze korzysta z nieaktualnej wersji CSS zapisanej w cache i dlatego nie widzisz zmian.

Ctrl + F5 odświeża stronę ignorując pamięć podręczną.
komentarz 1 stycznia 2020 przez grudzin Początkujący (320 p.)
Ctrl + F5 zadziałało, tyle się męczyłem a wystarczyło wcisnąć dwa klawisze :)
0 głosów
odpowiedź 1 stycznia 2020 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

Żeby ci pomóc proponuje zapoznać się na sam początek z tutaj.

W każdej przeglądarce masz wyczyść ciasteczka i  wyczyść dane pamięci podręcznej.

komentarz 2 stycznia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Spokojnie z tym czyszczeniem na hurra :) ja na przykład w pracy w ogóle nie czyszczę sobie cache i cookies pod kątem CSS czy skryptów JS. Ty sobie wyczyścisz i masz nowe, ale Twoi userzy tego nie zrobią, pamiętaj o tym.

Dlatego ja jestem zwolennikiem aby jednak przewalać apki przez np. webpacka i robić po prostu hashe dla każdej nowej wersji plików, co eliminuje problem cachowania.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 528 wizyt
pytanie zadane 17 września 2020 w HTML i CSS przez WildHuman Początkujący (380 p.)

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,967 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...